108 |  ŻYWE OBRAZY w klasie 1a...

Rozbudzanie poczucia estetyki, obcowania ze sztuką i kulturą jest bardzo ważne od najmłodszych lat ukazując nam szeroką paletę emocji, gamę kolorów.

Jako, że rozpoczęliśmy krąg tematyczny o sztuce, uczniowie weszli w świat znanych dzieł sztuki stając się jednym z nich. Ich zadaniem było zadbanie o najmniejszy szczegół na tyle, na ile mieliśmy ku temu możliwości i rekwizyty potrzebne do odtworzenia danego obrazu na lekcji. Dzieciaki czujnie przyglądając się danemu obrazowi wspólnie musiały odegrać emocje na nim przekazane, pozycję ciała, itp. Uczniowie poznawali tytuły obrazów oraz ich autorów. Celem dzisiejszych zajęć było przybliżenie dzieciom znanych dzieł, ich emocji, zmuszenie widza do dłuższego wpatrywania się w szczegóły obrazu, ale również celem była DOBRA ZABAWA!

Zdjęcia jakie wykonaliśmy wspólnie posłużyły nam do kontynuacji nauki o sztuce w kolejnych dniach szkolnych, gdzie dzieciaczki dowiedziały się więcej ciekawostek o przedstawionych przez siebie obrazach.

Uczniowie stali się również malarzami, odtwarzając znany i piękny obraz Vincenta Van Gogha "GWIAŹDZISTA NOC", a z ich prac powstała klasowa wystawa, którą można podziwiać w naszej sali.

Sobota  2.12.2023  ||    Dodała  Sabina K.