117 |  Mikołajki na sportowo, czyli wizyta klasy 3a w CSE w Sanoku...

Mikołajki to jeden z najwspanialszych dni w roku. Uczniowie klasy 3a aby uczcić ten wyjątkowy dzień, udali się do Centrum Sportów Ekstremalnych w Sanoku. Jest to miejsce, gdzie pod okiem oraz przy pomocy doświadczonych instruktorów można wspinać się na ściankach o zróżnicowanym poziomie trudności.

Instruktorzy rozpoczęli zajęcia od rozgrzewki, następnie przedstawili uczniom zasady asekuracji, zademonstrowali sprzęt wspinaczkowy, zapoznali z komendami używanymi podczas pokonywania dróg wspinaczkowych, pokazali również różne techniki wspinania.

Po instruktażu uczniowie zakładali uprząż i przy asekuracji zaczynali swoją wspinaczkową przygodę. Do wyboru były ścianki o różnej wysokości i nachyleniu. Niektórzy musieli wykazać się nie lada odwagą, ponieważ był to ich pierwszy raz na ściance i na początku strach był silniejszy niż chęć pokonania swoich słabości.

!!!  Wspinanie dostarczyło wszystkim dużo dobrej zabawy i sporą dawkę adrenaliny  !!!

Czwartek  7.12.2023  ||    Dodała  Mariola B.