118 |  PIERWSZAKI z 1a ZAWŁADNĘŁY SZKOŁĄ...

Wkroczyliśmy w krąg tematyczny do świata baśni. W ramach naszych cotygodniowych zajęć czytelniczych uczniowie klasy 1a spotkali się na wieczorku czytelniczym w szkole, dnia 6 grudnia.

Celem naszych zajęć była promocja czytelnictwa wśród dzieci i pozytywny jego wizerunek, kontakt z książką w sposób nietuzinkowy, rozwiewanie złej opinii niektórych, że czytanie jest nudne. Wcale nie musi!

Spotkanie rozpoczęliśmy od organizacji naszej sali, a następnie w piżamkach dzieci wygodnie ułożyły się w swoich śpiworkach. Wychowawczyni klasy rozpoczęła czytanie. Pozycję jaką wybrała w ten zimowy wieczór była baśń pt. "Królowa Śniegu" Jana Christiana Andersena.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały całej historii, a po jej zakończeniu ruszyliśmy z latarkami w rękach, w poszukiwaniu zagadek poukrywanych w zakamarkach naszej szkoły. Nie było to łatwym zadaniem, ponieważ w szkole panował mrok, ale pierwszaki poradziły sobie świetnie zarazem ze znalezieniem wszystkich zagadek, jak również z ich rozwiązaniem.

Po powrocie do klasy uczniowie samodzielnie, według własnego pomysłu, udekorowali wspólnie choinkę, która zdobi naszą klasę, wprowadzając świąteczny nastrój.

!!! Zapraszamy do krótkiej relacji z naszych poczynań !!!

Czwartek  7.12.2023  ||    Dodała  Mariola B.