133 |  Poznawanie przez doświadczanie: wycieczka 3a do SOWA w Sanoku...

15 grudnia uczniowie z klasy 3a uczestniczyli w wycieczce do Strefy Odkrywania Wyobraźni Aktywności, która powstała w naszym mieście, przy współpracy z Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie.

SOWA to miejsce łączące naukę i zabawę. Miejsce niesamowite, ze względu na możliwość korzystania z eksponatów, które zmuszają do obserwacji, doświadczania i poszukiwania odpowiedzi na różne ciekawe tematy. Nie było czasu na nudę, każdy uczeń znalazł dla siebie coś interesującego i chętnie angażował się w aktywność sprawdzając symetrię swojej twarzy, słuchając muzyki nie uchem, a łokciem, rysując „lustrzany” obraz, mierząc się z siłą grawitacji, tworząc mapę hipsometryczną z piasku kinetycznego, obserwując jak działa powietrzna armata.

Uczniowie odwiedzili również MAJSTERNIĘ, czyli przestrzeń swobodnego konstruowania. Wykorzystując swoją wiedzę, wyobraźnię i doświadczenie, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku – papier, gumki, kubeczki, patyczki, bez dokładnych instrukcji, budowali obiekty latające, sprawdzając ich działanie w tubie powietrznej.

Było ciekawie, kreatywnie i twórczo.

Sobota  16.12.2023  ||    Dodała  Mariola B.