198 |  Erupcja wulkanu w klasie 1a...

Podczas zajęć rozwijających zainteresowania uczniów chłopcy z klasy 1b zgłębiali tajniki erupcji wulkanu.

Patryk przygotował dla swoich kolegów mnóstwo ciekawostek na temat wulkanów oraz stworzył makietę wulkanu, na której mogliśmy zademonstrować prawdziwy wybuch lawy. Wokół makiety chłopcy ustawili figurki dinozaurów, aby jeszcze bardziej udekorować projekt. Do przygotowanej mikstury znajdującej się w wulkanie złożonej z sody, barwnika i płynu do naczyń dodaliśmy wody oraz stopniowo dolewaliśmy octu. Połączenie tych składników spowodowało piękny, kolorowy wybuch lawy.

Kolejnym eksperymentem, który wykonali chłopcy, było połączenie wody, kwasku cytrynowego i sody. Tym razem powstał bulgoczący płyn, który chłopakom oczywiście skojarzył się z jacuzzi.

Środa  21.02.2024  ||    Dodała  Ewa M.