199 |  Międzynarodowy Dzień Języków Obcych w klasie 1a...

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Nasz piękny i jakże trudny język polski należy pielęgnować i wzbogacać. Na poszerzaniu zasobu słownictwa i jego ciągłym bogaceniu powinno zależeć każdemu człowiekowi.

Dlatego też w klasie 1a zorganizowano Klasowy Konkurs Czytelniczy "Mistrz Pięknego Czytania", który miał na celu:

--- Kształcenie wrażliwości na odbiór słowa pisanego.
--- Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
--- Zachęcanie i mobilizowanie uczniów do regularnego czytania.
--- Kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą.
--- Wzmacnianie w dziecku wiary we własne siły i możliwości osiągania sukcesów.
--- Pobudzanie kreatywności, twórczości i wyobraźni.
--- Właściwe zagospodarowanie czasu wolnego.
--- Promocja czytelnictwa.
--- Pozytywna rywalizacja w miłej atmosferze.

W skład jury wchodziła pani dyrektor Barbara Zdybek, pani Barbara Krajewska (kierownik świetlicy szkolnej), pani Katarzyna Styś (nauczycielka współorganizująca proces kształcenia).

Zadaniem dzieci było wybranie bajki, wiersza, baśni, itp. przygotowanie go w tydzień i zaprezentowanie go przed komisją i całą klasą w dniu dzisiejszym. Wszystkie dzieci, bez wyjątku, wypadły świetnie, dlatego też każdy, kto wziął udział w konkursie otrzymał 6 z edukacji polonistycznej, nagrody za pierwsze trzy miejsca oraz nagrody pocieszenia, które zasponsorowali rodzice uczniów klasie 1a. Bardzo dziękujemy za piękne nagrody w postaci książek i zakładek.

Komisja oceniała wiele aspektów: ogólna prezencja, wrażenie, dobór tekstu, interpretacja tekstu, twórcze czytanie, płynność, zwracanie uwagi na interpunkcję, itd.

Jednogłośnym zdaniem jury najlepiej wypadli:

I miejsce Megan Marcinik
II miejsce Sara Majchrowicz
III miejsce Dawid Janik

!!!  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza wygranym.
Przed nami jeszcze wiele konkursów, w których każdy będzie miał okazję się wykazać.
Zapraszam do pooglądania fragmencików z dzisiejszego dnia  !!!

Czwartek  22.02.2024  ||    Dodała  Sabina K.