200 |  Wycieczka klasy 3a do Muzeum Historycznego w Sanoku...

23 lutego uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Historycznego w Sanoku. Nie było to jednak zwykłe zwiedzanie, a lekcja, która była podsumowaniem cyklu zajęć "Wśród zamkowych komnat”.

Dzięki opowieściom przewodnika pana Pawła Skowrońskiego uczniowie przenieśli się w czasy, kiedy można było spotkać rycerzy i wojów. Podczas tej żywej lekcji historii dzieci miały okazję poznać obyczaje, kulturę oraz elementy rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia. Uczniowie wysłuchali ciekawostek z życia rycerzy, dowiedzieli się kim byli i jakie wzorce postępowania ich obowiązywały.

Zwiedzając Zamek obejrzeli zbrojownię, schron obserwacyjny oraz najpiękniejszą kolekcję sztuki cerkiewnej w Polsce, która gromadzi w swoich zbiorach ponad 1.200 eksponatów.

Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa archeologiczna znajdująca się w najstarszej z piwnic sanockiego zamku, gdzie zgromadzono ponad 600 eksponatów.

Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i rozbudziła w uczniach ciekawość historyczną.

Sobota  24.02.2024  ||    Dodała  Mariola B.