202 |  Dzień Otwarty dla Rodziców w klasie 1a...

29 lutego w klasie 1a odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców uczniów tejże klasy.

Celem lekcji otwartych z udziałem rodziców jest przybliżenie metod i form pracy z uczniami, obserwacja dziecka na tle grupy, poznanie sposobu oceniania, śledzenie postępów dydaktyczno - wychowawczych. Rodzice są gośćmi i obserwatorami zajęć.

Dzisiejszy temat lekcji był o zimie, choć za oknem mamy wiosenną pogodę, dlatego też przeanalizowaliśmy troszkę dzisiejszą tematykę. Omówiliśmy więc właściwości wody - jej stany skupienia, odpowiadaliśmy na pytania problemowe: czy woda ma kolor, smak, kształt?

Przypomnieliśmy sobie nasz eksperyment z lodowymi kulami, który każde dziecko wykonało, wyciągnęliśmy wnioski. Oglądaliśmy filmiki edukacyjne, wykonywaliśmy gry online związane z tematem lekcji, jak również wypełnialiśmy karty pracy odnośnie obiegu wody w przyrodzie.

Dzieci miały okazję czytać na głos różne teksty i umiejętnie odpowiadać na pytania problemowe, które zadawała wychowawczyni klasy, jak również była okazja do pokazania swoich umiejętności matematycznych. Wszystkiego po trochę, aby każdy z rodziców mógł zobaczyć w wielu odsłonach swoje dziecko, jego umiejętności, aktywność, bądź jej brak.

Rodzice dzieci przygotowali poczęstunek oraz ciepłe napoje, aby ten czas sobie umilić. Myślę, że każdy wyciągnął jakieś swoje własne wnioski, naukę, również nowe doświadczenie jakim jest obserwacja swojego dziecka podczas lekcji.

Dzień minął w miłej atmosferze. Zapewne odbędzie się jeszcze nie jeden taki otwarty dzień dla rodziców naszej klasy.

Piątek  29.02.2024  ||    Dodała  Sabina K.