203 |  Zasady przesłuchania nieletnich w sądach...

Niecodzienną lekcję dydaktyczno-wychowawczą mają za sobą uczniowie klasy 8, którzy udali się do Sądu Rejonowego w celu poznania zasad przesłuchania nieletnich.

Uczestnictwo w tym nietypowym spotkaniu było doskonałą okazją dla młodzieży do uzyskania wiedzy dotyczącej reguł i norm zachowania się w sądzie niezależnie od tego w jakim charakterze się tam udajemy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć tzw. niebieski pokój, w którym odbywają się przesłuchania nieletnich do lat 15 oraz miejsce zatrzymań osób pozbawionych wolności dowożonych na rozprawy z zakładów karnych lub aresztów śledczych. Byli również w sali rozpraw gdzie mogli zasiąść za stołem sędziowskim, na ławach oskarżonego lub obrońcy.

Dziękujemy Pani Prezes Sanockiego Sądu Rejonowego za umożliwienie odwiedzenia sądu, a pracownikom za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

Poniedziałek  4.03.2024  ||    Dodała  Kamila M.