212 |  "Czerwony Kapturek", czyli Amatorski Teatrzyk klasy 1a...

Uczniowie klasy 1a weszli do świata bajek. Dosłownie! Weszliśmy do świata Czerwonego Kapturka używając narzędzi TIK.

Bawimy się w TEATR obcując z książkami na naszych zajęciach teatralno-czytelniczych.

Wybraliśmy historię Czerwonego Kapturka. Dzieci zadbały o stroje oraz piękne czytanie. Należy podkreślić, że dzieci nie ćwiczyły wcześniej czytanego tekstu z książki i pierwszy raz miały z nim styczność. A więc jest to dla nich nowy tekst, ale pierwszaki poradziły sobie świetnie.

Podstawową formą działalności dziecka jest zabawa. Już od najmłodszych lat dzieci lubią bawić się „w dom”, „w nauczyciela”, „w policjanta” itp. wcielając się w różne role. Dziecko odczuwa silną potrzebę fikcji i fantastyki, wtapiania się w świat ich wyobraźni. Tworzy wizję fantastyczną i przekształca ją w rzeczywistość. Obserwując zabawy twórcze dziecka można dopatrzeć się elementów sztuki teatralnej. Inspiracją może być wszystko: obejrzany spektakl, dowolna sytuacja, historia wymyślona przez dziecko, czy też książka, której treść urzekła. Możliwości jest wiele.

Celem naszych zajęć jest:

--- aktywizowanie u dzieci różnych sfer poznawania i działania,
--- rozwijanie zainteresowań czytelniczych i teatralnych,
--- przygotowania do świadomego odbioru dzieł sztuki,
--- kształtowanie wrażliwości estetycznej,
--- rozwijanie wyobraźni, aktywności, swobodnej ekspresji,
--- budowanie poczucia własnej wartości,
---- rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
---- umiejętność odczytywania i interpretowania tekstu literackiego,
--- wzbogacanie słownictwa.

Zachęcam do obejrzenia efektów pracy naszego Amatorskiego Teatrzyka zrobionego na szybko, aczkolwiek bardzo fajnie - wychowawczyni klasy 1a, p. Sabina Kurasik.

Sobota  9.03.2024  ||    Dodała  Sabina K.