213 |  Fundacja DKMS pomaga RATOWAĆ ŻYCIE...

5 marca w naszej szkole odbyło sięspotkaniem z sanoczaninem dawcą szpiku kostnego i podopiecznym Fundacji DKMS p. Danielem Starejki. Nasza akcja "Precel w kształcie serca" wspomaga działania Fundacji.

Pan Daniel opowiedział nam swoją historie z Fundacją DKMS, zachęcił do bezinteresownej pomocy i pokazał jak ważną role każdy z nas może odegrać w życiu drugiego człowieka. Opowiedział nam również historię DKMS w Polsce oraz przekazał informację, że w Sanoku jest tylko i aż trzech dawców szpiku kostnego.

Białaczka to taka choroba, która może spotkać każdego, ale i każdy może pomoc.

Bezinteresownie pomagać jest warto, możemy być bratem genetycznym i tylko od nas zależy, czy chcemy kogoś uratować oddając cząstkę siebie! TO NIE BOLI A RATUJE ŻYCIE.

Spotkanie z gościem zorganizowała p. Gertruda Lubieniecka-Jakiel, a balony i opaski oraz ulotki przekazała Fundacja.

Sobota  9.03.2024  ||    Dodała  Gertruda L. J.