KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU

 

231 |  Kolejny BARDZO DOBRY występ Michała...

STRONA GŁÓWNA

W dniu 19 marca 2024 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie odbył się Finał Wojewódzki XI Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Do rywalizacji przystąpiło 141 uczniów z 44 szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8a Michał Bąk.

Uczestnicy Konkursu musieli wykazać się sporą wiedzą nie tylko w zakresie motoryzacji. Pierwsza była część pisemna, która składała się z 30 pytań (w tym sporo pytań w języku angielskim) a później część praktyczna, w której uczestnicy w przygotowanych 8 pracowniach i laboratoriach zawodowych wykonywali krótkie zadania praktyczne obejmujące tematykę przepisów ruchu drogowego, motoryzacji, miernictwa, lotnictwa mechatroniki i robotyki oraz słownictwa technicznego w języku angielskim.

W trzecim etapie - jazda na czas na symulatorze jazdy samochodem. Po niemalże 4-godzinnej rywalizacji oraz zmaganiach w których uczestniczyli uczniowie, przyszedł czas na oficjalne podsumowanie, na którym rozdane zostały nagrody, gratulacje i podziękowania.

Michał przez cały konkurs plasował się w pierwszej dziesiątce, niestety „małe potknięcie” na symulatorze jazdy spowodowało, że spadł na 21 pozycję co jest i tak wielkim sukcesem tego bardzo zdolnego ucznia.

!!!  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW  !!!

 

Piątek  22.03.2024  ||    Dodała  Kamila M.