250 |  Zwierzyniec w klasie 1a...

W związku z omawianym tematem, a mianowicie "Umiemy opiekować się zwierzętami", wychowawczyni p. Sabina Kuarsik, zaproponowała chętnym uczniom ciekawe zadanie. Mieli nagrać filmik, w którym opowiadają o swoim pupilu. Po co? Po to, że... jest to po prostu fajne i interesujące, pozwala bliżej poznać dzieci, jak również po to, aby dzieci pięknie uczyły się mówić, opowiadać. Jest to naprowadzenie do elementu opisu - od ogółu do szczegółu. Dzieci opowiadały o gatunku, rasie, wieku zwierzęcia, jego imieniu, potrzebach oraz o tym, w jaki sposób się opiekują swoim zwierzątkiem.

Od wężów, pająków, po chomiki, kotki i pieski:) paleta zwierzątek była ogromna. Natomiast co z dziećmi, które nie mają zwierzątka? Ich zadaniem było opowiedzenie o swoim wymarzonym zwierzątku i z tym poradziły sobie również super! Zachęcam do pooglądania uczniów pracy i oczywiście ich rodziców, bo ich prezentacje są naprawdę ciekawe i jestem pewna, że spowodują uśmiech na niejednej twarzy :)

!!!  Dzieci, które przygotowały pięknie prezentacje
otrzymały SZÓSTKI z Edukacji Polonistycznej za wypowiedź ustną, opis  !!!

Sobota  6.04.2024  ||    Dodała  Sabina K.