258 |  Klasa 1a z wizytą w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym...

W związku z omawianym tematem o numerach alarmowych, o tym kto nam pomaga i w jaki sposób udaliśmy się 10 kwietnia do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które pełni funkcje w zakresie:

--- ratownictwa medycznego (loty do wypadków i nagłych zachorowań i udzielanie pomocy ich ofiarom);
--- lotniczego transportu sanitarnego wykonywanego poza zadaniami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego (transport pacjentów wymagających opieki medycznej pomiędzy podmiotami leczniczymi).

Uczniowie mieli okazję zadawać wcześniej przygotowane przez siebie pytania oraz uzyskać na nie odpowiedzi. Zobaczyliśmy jak zbudowany jest helikopter, jak należy zachować bezpieczeństwo, a nawet weszliśmy do środka helikoptera.

Następnie udaliśmy się na polanę gdzie dzieci odpoczywały na kocykach zajadając drugie śniadania, po to, aby później bawić się na świeżym powietrzu.

Bogaci w nowe doświadczenia i wiedzę, wróciliśmy do szkoły na pozostałe lekcje.

!!!  Bardzo dziękujemy pracownikom LPR za poświęcony czas
i umożliwienie przeprowadzenia tak atrakcyjnej oraz pouczającej dla dzieci lekcji
  !!!

Piątek  12.04.2024  ||    Dodała  Sabina K.