KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU

 

290 |  Uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły - Jana Pawła II...

STRONA GŁÓWNA

W dniu 22 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji urodzin naszego patrona św. Jana Pawła II, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Inscenizacja słowno-muzyczna „TOTUS TUUS” przybliżyła nam dzieciństwo, młodość oraz całe dorosłe życie Karola Wojtyły – od Wadowic, gdzie wszystko się zaczęło, aż po Watykan, gdzie jego życie się wypełniło.

Z dziecięcą wrażliwością i pełnym zaangażowaniem młodzi aktorzy opowiedzieli historię życia Lolka, Karola Wojtyły, a w końcu Jana Pawła II – człowieka nieprzeciętnego, pełnego ciepła i humoru, ambitnego i pracowitego, który konsekwentnie wymagał od siebie aż do ostatnich chwil życia. Ukazano go jako osobę o wielu pasjach – teatralnych, sportowych, literackich – które realizował na różne sposoby. Zobaczyliśmy go jako kochającego syna i brata, wspaniałego towarzysza zabaw, rozentuzjazmowanego aktora, wytrwałego robotnika w kamieniołomach, pracowitego wikarego, biskupa, arcybiskupa i kardynała, który ponad pracę naukową cenił kontakt z ludźmi i był całkowicie oddany Matce Boskiej.

Wspaniałe, melodyjne piosenki w wykonaniu Szkolnego Zespołu Wokalnego MARAKASY, dekoracja z pięknym obrazem Matki Boskiej trzymającej Jana Pawła II w ramionach (wykonana przez naszą uczennicę z klasy 8, Dariię Pelykh) oraz prezentacja multimedialna niezwykle uatrakcyjniły tę uroczystą akademię.

Nad wszystkim czuwała RELIKWIA św. Jana Pawła II, przyniesiona przez ks. Bogdana Blamę z Parafii Olchowce.

!!!  Przygotowaniem zajęli się:  p. Ewelina Krawiec, p. Renata Handermander, p. Maciej Kaczmarski, ks. Michał Bester,
p. Katarzyna Styś oraz p. Barbara Krajewska  !!!

       

Piątek  24.05.2024  ||    Dodała   Katarzyna S.