309 |  Ciekawa lekcja PRZYRODY w Magurskim Parku Narodowym...

W dniu 6.06.2024 klasy 1a i 1b z wychowawczyniami p. Sabiną Kurasik i p. Ewą Mołek oraz z nauczycielkami p. Katarzyną Tymcio i p. Katarzyną Styś odbyły wycieczkę do Ośrodka Edukacyjnego Magurskiego Parku Narodowego, w którym ukazana jest przyroda MAGURSKIEGO PARKU NARODOWEGO.

Na wystawie można było zobaczyć krajobrazy, rośliny i zwierzęta parku w różnych porach roku (m.in. 22 gatunki drzew). Wierna rekonstrukcja środowiska naturalnego przedstawia faunę i florę beskidzkich łąk i lasów. Wystawę dopełnił 30-minutowy spektakl przyrodniczy, przedstawiający historię kształtowania się obecnego stanu przyrody na tym terenie. Na ekspozycjach ośrodka podziwialiśmy również ptasie gniazda czy korzenie drzew.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych na temat botaniki.

!!! Wycieczkę zakończyliśmy kupnem pamiątek i szczęśliwie wróciliśmy do Sanoka !!!

Poniedziałek  10.06.2024  ||    Dodała   Sabina K.