321 |  Ciekawy GOŚĆ w klasie 1a... Czy wiemy coś na temat Kamerunu...?

Podróże małe i duże. Taki temat realizowany jest aktualnie w klasie 1a.

Uczniów naszej klasy odwiedził ciekawy GOŚĆ - rodowity Kameruńczyk.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, a więc wirtualnie wybraliśmy się do ciepłego kraju leżącego na kontynencie Afryka - do Kamerunu. Godło, hymn, flaga, waluta, języki, tradycyjny ubiór, styl życia oraz wiele ciekawostek o tym miejscu dowiedziały się pierwszaki.

Miały również okazję posłuchać lekcji w języku angielskim, który był tłumaczony przez wychowawczynię klasy.

Dzieci dowiedziały się również co odpowiada za kolor skóry u różnych ludzi na naszej Ziemi, jak również na żywo porównać swój odcień do odcienia skóry zaproszonego gościa, jak również swoich kolegów, bo każdy z nas jest inny.

Ale to nie wszystko. Z kontynentu afrykańskiego "polecieliśmy" do Ameryki do Nowego Jorku, gdzie nasz gość od 8 roku życia miał okazję mieszkać. O tym miejscu również dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy.

Była to również świetna okazja do pracy z mapą.

!!! Bardzo dziękujemy panu Pascalowi
za przygotowanie prezentacji i poświęcony czas naszej klasie !!!

Sobota  15.06.2024  ||    Dodała  Sabina K.