10 |  Narodowy Dzień Czytania Książek...

Z okazji Dnia Czytania Książek (6 września) oraz Narodowego Czytania (7 września) chętni uczniowie z klasy 2b wraz z paniami: Ewą Mołek, Gertrudą Lubieniecką-Jakiel oraz Katarzyną Tymcio zaprezentowali swoje ulubione książki z domowej biblioteczki.

Każdy z nich przedstawił ulubiony fragment bajki, wiersza lub opowiadania tak, aby zachęcić koleżanki i kolegów do sięgnięcia właśnie po tę lekturę. Usłyszeliśmy m.in. wiersz o panu Hilarym, opowieść o kosmicznej toalecie, fragment opowieści o przygodach Neli małej reporterki, historię powstania poznańskich koziołków, baśń o księżniczce na ziarnku grochu, fragment o przygodach Gerdy i Kaja, przepiękne polskie rymowanki i wierszyki itp.

!!!  Wszyscy uczniowie z klasy 2b potwierdzają zgodnie, że czytanie jest fajne  !!!

Poniedziałek  9.09.2024  ||    Dodała  Ewa M.