21 |  Cykl zajęć o bezpieczeństwie w naszej ŚWIETLICY...

W drugim tygodniu września w ŚWIETLICY SZKOLNEJ odbył się cykl zajęć o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły, na boisku szkolnym i placu zabaw. Uczniowie poznali i utrwalili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w świetlicy szkolnej.

W trakcie zajęć obejrzeli film edukacyjny „Bezpieczna droga do szkoły”, przypomnieli sobie numery alarmowe, poznali zasady panujące w ruchu ulicznym.

Dzięki wykorzystaniu symulatora przejścia dla pieszych, uczniowie poznali możliwość bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji oraz przejścia na drugą stronę ulicy przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Uczyli się podejmowania decyzji o możliwości przejścia przez jezdnię w różnych sytuacjach, obserwowali pojazdy i oceniali ich odległość. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonali plakaty „Bezpiecznie w drodze do szkoły”. Wszyscy aktywnie i chętnie uczestniczyli w zajęciach.

Środa  18.09.2024  ||    Dodała  Barbara K.