28 |  Wyjście klasy 2a i 2b do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku...

Dnia 18 września, uczniowie z klas 2a i 2b mieli okazję odwiedzić Publiczną Bibliotekę Miejską w Sanoku. Podczas wizyty brali udział w warsztatach, gdzie musieli się wykazać kreatywnością i twórczym myśleniem. Dzieci mogły dowolnie wybierać książki do poczytania lub zagrać w gry logiczne. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić pomieszczenia biblioteczne i posłuchać opowieści tamtejszych pracowników.

Po zakończonych zajęciach w bibliotece, nasi uczniowie udali się na spacer po centrum Sanoka, aby poznać historię niektórych z licznych zabytków, które się tam znajdują. W końcu sama Miejska Biblioteka Publiczna znajduje się w zabytkowym budynku, a tuż obok stoi pomnik Grzegorza z Sanoka!

Dzieci wysłuchały ciekawostek związanych z Zamkiem Królewskim, Rynkiem, Placem św. Michała. Spacerowały ulicą 3-go Maja, by zobaczyć „Ramerówkę” i potrzeć na szczęście nos Wojaka Szwejka.

!!!  Uczniowie oraz nauczycielki Anna Jauregui Zabala, Sabina Kurasik, Ewa Mołek i Gertruda Lubieniecka-Jakiel
- bardzo dziękują Paniom Bibliotekarkom za wspaniałe zajęcia i poświęcony czas  !!!

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zachęceni zostali do częstszego sięgania po książkę i korzystania z zasobów bibliotecznych. A spacer po centrum Sanoka rozbudził chęć poznania historii naszego pięknego miasta.

Piątek  20.09.2024  ||    Dodały  Sabina K. i Anna J. Z.