29 |  "POMNAŻAMY DOBRO" - marszochód w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej...

„POMNAŻAMY DOBRO” – Ogólnopolska Akcja Charytatywna Fundacji Santander na rzecz dzieci chorych onkologicznie

Wrzesień to miesiąc świadomości o nowotworach dziecięcych. Fundacja Santander zorganizowała ogólnopolską, a można by nawet rzec ogólnoświatową akcję „POMNAŻAMY DOBRO” dzięki możliwościom wirtualnym na rzecz dzieci chorych onkologicznie.

Szkolne Koło Wolontariatu SP6 zainicjowało działania i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnym „MARSZOCHODZIE” 21 września, 2024 r. 11 młodych ludzi oraz p. Agnieszka Mandzelowska i p. Gerta Lubieniecka Jakiel w sobotnie przedpołudnie wyruszyło na spacer spod naszej szkoły siedziby BANKU SANTANDER, Parku Miejskiego i z powrotem do szkoły pokonując wymagany DYSTANS 7,4 km. Numer startowy naszej grupy to 2043.

Całemu przedsięwzięciu dopisywała piękna pogoda i dobre humory. Akcja Fundacji Santander trwa do 27 września, więc każdy chętny może ją jeszcze wesprzeć dokonując wpłaty na konto nr rachunek: 53 1090 1056 0000 0001 4750 0104

Szkoła nasza od kilku lat wspiera dzieci, które musiały skorzystać z leczenia na oddziałach onkologicznych szpitali we Wrocławiu i Rzeszowie.

MARTYNA P. pozostaje pod stałą opieką medyczną, ale mamy nadzieję, że już niebawem zakończą się wizyty na oddziale-czego życzymy z całego serca.

Kacper nie musi już odwiedzać szpitali, ale pilnuje kontroli u lekarzy specjalistów.

Wszystkim dzieciom walczącym z chorobami życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i dużo siły.

Akcję nadzorowała p. Gertruda, a za udział dziękujemy p. Agnieszce oraz Rafałowi i Marcinowi, dwóm Majkom, sztabowi z klasy 8a: Marysi, Wiktorii, Mai, Hani, Nadii Magdalenie i Oliwierowi.

Poniedziałek  23.09.2024  ||    Dodała  Gertruda L. J.