35 |  "Pingwini CHÓD" klasy 2b dla ratowania Pingwinów Przylądkowych w Afryce...

24 września uczniowie klasy 2b wzięli udział w międzynarodowym wydarzeniu pomagającym PINGWINOM PRZYLĄDKOWYM w AFRYCE.

Fundacja Sanccob z RPA przygotowała akcję „WADDLE for PINGUINS”, podczas której to ludzie na całym świecie, kupując udział startowy w kwocie 25,00 zł. mogli wspomóc ginący gatunek PINGWINÓW, wzbudzając zainteresowanie swoi pingwinim ubiorem i śmiesznym chodem.

Uczniowie uczestniczyli wcześniej w prezentacji pani Gerty na temat NIELOTÓW i ich sytuacji życiowej. Przez obecną sytuację ekologiczną i topnienie lodowców Pingwiny Przylądkowe do 2035 roku mogą kompletnie wyginąć i z tego to powodu naukowcy w Afryce wspomagają te niesamowite ptaki.

Następnie na zajęciach plastycznych z p. Ewą Mołek uczniowie zrobili MAŁE PINGWINY, nazwali je i powstała kolonia pingwinia w SP6, którą można podziwiać na II piętrze obok sali 22. We wtorkowy poranek przy pięknej pogodzie wszyscy uczniowie pod nadzorem p. Ewy Mołek, p. Katarzyny Tymcio i pani Gertrudy Lubienieckiej Jakiel chętnie wzięli udział w spacerze po okolicy z piosenką „O jak przyjemnie i jak wesoło...” oraz „Pingwinkiem jestem małym…” na ustach.

!!!  Akcję w klasie przygotowały pani Ewa Mołek i Pani Gerta Lubieniecka Jakiel  !!!

Środa  25.09.2024  ||    Dodała  Ewa M.