42 |  Uczniowie klasy 2a przygotowują ZIELNIKI...

ZIELNIK to zbiór zasuszonych roślin, miejsce ich przechowywania.

Uczniowie klasy 2a przez kilkanaście dni tworzyli swoje zielniki. Celem ich tworzenia jest zwrócenie uwagi uczniów na otaczający ich świat przyrody, dowiadywanie się więcej o przyrodzie oraz nauka podstawowych gatunków roślin.

Cieszy fakt, iż w tworzeniu zielników, począwszy od spacerów do parku, lasu, po wykonanie go, zaangażowane były całe rodziny. Dzieci opowiadały o procesie powstawania zielnika, ale również o śmiesznych sytuacjach i przygodach jakie towarzyszyły im podczas wykonywania go. Omawiały również gatunki roślin, które uzbierały i zasuszyły oraz pokazywały swoje ulubione.

Uczniowie są bardzo dumni ze swoich zielników, dlatego też w naszej klasie powstał kącik, w którym zagościły wszystkie prace, aby móc je oglądać i podziwiać, a przy okazji się z nich uczyć.

Wtorek  1.10.2024  ||    Dodała  Sabina K.