44 |  Światowy Dzień Jabłka - Samorząd Uczniowski w akcji...

Corocznie 28 września obchodzony jest "Światowy Dzień Jabłka".

Jabłko jest najbardziej znanym owocem nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Rośnie na drzewie, które nazwane zostało jabłonią. Najstarsze ślady jabłek sięgają około 6500 lat p.n.e. Jako że w tym roku ten dzień wypadł w weekend, w poniedziałek był jabłkowy dzień w naszej szkole.

W ramach promocji zdrowego odżywiania, uczniowie mogli poczęstować się symbolicznym, pysznym i soczystym jabłkiem przygotowanym i rozdawanym przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Ponadto Samorząd Uczniowski przygotował ciekawostki na temat jabłek, które rozdawane były uczniom na korytarzu szkolnym w formie ulotki w kształcie jabłka.

!!!  Dzieci i młodzież z chęcią chrupały jabłuszka dostarczając sobie tym samym wielu witamin  !!!

Wtorek  1.10.2024  ||    Dodała  Sabina K.