58 |  Promocja zdrowia w klasie 2a - Czy wiesz ile cukru jesz?...

Czy wiesz, ile cukru jesz?

W ramach PROMOCJI ZDROWIA oraz aktualnie omawianych tematów o zdrowym odżywianiu, klasa 2a, pracując w grupach, wykonała plakaty, które pokazują zawartość cukru w produktach spożywczych. Prace uczniów można oglądać na szkolnym korytarzu.

Celem projektu jest uświadomienie wszystkim, ile faktycznie cukru spożywamy dziennie, nawet w tych produktach, w których nie spodziewaliśmy się jego obecności. Uczniowie przynieśli wiele opakowań, które przeanalizowaliśmy pod względem składu. Niektóre bardzo nas zaskoczyły. Tym samym świadomość drugoklasistów, tego co jemy, wzrosła.

Niestety wszystkie opakowania po produktach nie zmieściły się na naszych plakatach, ale zachęcamy do wnikliwej analizy swojego sposobu odżywiania oraz oglądania pracy dzieci na korytarzu szkolnym.

Wtorek  8.10.2024  ||    Dodała  Sabina K.