60 |  Międzynarodowy Dzień Zwierząt i Dzień Uśmiechu...

W związku z przypadającym 4 października „Światowym Dniem Zwierząt” i „Dniem Uśmiechu” w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Każdy uczeń mógł pokazać swojego pupila w zabawnym ujęciu czy pozie i przyłączyć się do stworzenia wystawy „Koń by się Uśmiał”.

Pani Agnieszka Cecuła oraz uczniowie Oddziału Przedszkolnego wraz z uczniami Koła Zuchowego z p. G Lubieniecką Jakiel przygotowali krótki program artystyczny.

„Zerówkowicze” zatańczyli taniec ,,Na koniku” oraz ,,Patataj oraz wspólnie ze starszymi kolegami wyrecytowali wiersze o zwierzętach i zaśpiewali piosenki w tej tematyce. Nasi utalentowani muzycznie uczniowie Tymon Biedrzyński z kl 2b i Milena Opar z kl 3 zaprezentowali swoje umiejętności na akordeonie i skrzypcach.

Drugą część dnia wypełniły nam warsztaty ze zwierzętami terapeutami i ratownikami.

Odwiedzili nas przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebieszczanach ze swoimi podopiecznymi – psami ratownikami oraz pani Marta Wójcik wraz z Luną psem terapeutą pracującym w Sanockim SOSW.

W trakcie warsztatów zaproszeni goście opowiadali, jak wygląda praca psa ratującego życie oraz psa terapeuty. Zaprezentowali różne umiejętności psów a wszyscy uczniowie mieli możliwość pogłaskać czworonogi lub wydać komendy wytresowanym psiakom.

Kolejną atrakcją tego dnia były warsztaty z hipoterapii w Ośrodku Jeździeckim  Dziubanowo w Załużu, gdzie pani Karolina Łożańska zaprezentowała konia terapeutę.  Każde chętne dziecko miało możliwość jazdy na koniu pod opieka specjalisty.

Pani Pelagia Bąk, p. Renata Gac oraz Julia Struś i p. Gerta przygotowały dekorację a za sterami oprawy muzycznej zasiadła p. Ania Fedyń.

!!! Akcję w szkole przygotowała p. Gertruda Lubieniecka Jakiel i p. Agnieszka Cecuła !!!

Środa  9.10.2024  ||    Dodała  Gertruda L. J.