68 |  Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej...

Dnia 14.10.2024 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, obchodzonego co roku na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość upłynęła w podniosłej atmosferze, wypełnionej występami uczniów, którzy swoją artystyczną ekspresją ukazali rolę nauczyciela nie tylko jako edukatora, ale również przyjaciela i opiekuna. Mottem akademii były słowa piosenki: „W nauczycielu mam przyjaciela, On walczy o mnie i dla mnie trwa…”

Uczniowie w sposób humorystyczny przedstawili współczesne szkolne realia, sięgając po parafrazę wiersza S. Jachowicza "Chory kotek", a muzyczne akcenty, takie jak piosenka "Kaganek oświaty", wprowadziły widzów w refleksyjny nastrój. Całość wzbogacił występ Julii Struś, który dodał uroczystości wyjątkowego charakteru.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Zdybek oraz przedstawiciele Rady Rodziców, którzy wyrazili swoje podziękowania nauczycielom za ich ciężką pracę i zaangażowanie.

Dodatkowo, podczas uroczystości p. Ewelina Krawiec i Marta Wójcik zostały uhonorowane specjalnymi nagrodami przyznanymi przez Dyrektora Szkjoły, a p. Irena Bojarska otrzymała Nagrodę Burmistrza Sanoka, doceniającymi ich zaangażowanie i osiągnięcia w pracy pedagogicznej.

O nauczycielach i pracownikach szkoły pamiętał również Samorząd Uczniowski, który samodzielnie przygotował symboliczne upominki.

Organizatorami akademii byli uczniowie klas 8a i 6a, pod opieką nauczycieli Pelagii Bąk i Anny Fedyń.

Środa  16.10.2024  ||    Dodała  Pelagia B.