69 |  Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego oraz Dzień Gier Planszowych...

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego oraz Dzień Gier Planszowych.

Czy można to połączyć? Czemu nie? Oba te dni obchodzone są na świecie 10 października.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ma na celu podnoszenie świadomości na temat zdrowia psychicznego, sposobów radzenia sobie z emocjami, samoświadomość, dobra samoocena. Dlatego też dzisiaj uczniowie klasy 2a mieli za zadanie wgłębić się we własne emocje, uczucia, wsłuchać się we własne potrzeby, odnosząc się do własnej osoby, różnych sytuacji życiowych i emocji im towarzyszących oraz sposobach radzenia sobie z tymi złymi.

Natomiast ten dzień połączyliśmy również z Dniem Gier Planszowych w celu integracji zespołu klasowego, dnia relaksu, ale również dzięki grom dzieci uczą się przestrzegania zasad, zdrowej rywalizacji, koncentracji uwagi, sposobów spędzania wolnego czasu.

!!!  Cały dzień zakończyliśmy wspólnym spacerem po najbliższej okolicy podziwiając jesienną przyrodę  !!!

Czwartek  17.10.2024  ||    Dodała  Sabina K.