70 |  "ZNIKAJ STRACHU" - ciekawe zajęcia w klasie 2a...

Czy strach jest potrzebny w życiu?

Strach jest wrodzoną reakcją na niebezpieczeństwo, która ma swoje korzenie w ewolucji człowieka. Gdyby ludzie nie odczuwali strachu, nie byliby w stanie uchronić się przed zagrożeniami. Jest jednak jedna ważna rzecz, nie wolno nam się poddać strachowi, dać mu rządzić naszym życiem.

Dlatego 16.10.2024 r. w klasie 2a przeprowadziliśmy zajęcia o temacie "ZNIKAJ, STRACHU!". Dzieci dzieliły się tym, czego najbardziej się boją, nazywały swoje emocje, które towarzyszą im w styczności z tą rzeczą.

Najpierw przeczytaliśmy wiersz Danuty Wawiłow "Jak tu ciemno" i go omówiliśmy. Następnie przeczytaliśmy fragment lektury "Kapelusz Pani Wrony" o odważnym Wystraszku, który mimo strachu, pokonał go. Aby pokonać lęk, wygonić go z naszego życia, dzieci wycięły ze styropianu kształty tego, czego się boją. Dzięki magicznemu płynowi raz na zawsze pokonaliśmy swoje lęki, bo ... wyparowały! Niektóre wyparowały, niektóre zostały podarte na strzępy, zdeptane.

!!! Od dzisiaj to my jesteśmy szefami i to my rządzimy strachem, a nie on nami !!!

Piątek  18.10.2024  ||    Dodała  Sabina K.