KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU

 

224  |  ONKOCZUJNI - SARCOMA - „Miej oko na skórę”...

STRONA GŁÓWNA

W naszej szkole miała miejsce akcja profilaktyczna na temat raka skóry. W porozumieniu ze Stowarzyszaniem „SARCOMA” w Warszawie i sanockim Sanepidem gościliśmy w szkole panią edukator, która opowiedziała o bezpiecznym korzystaniu ze słońca i roli lekarza dermatologa. W przygotowanej prezentacji pani pokazała skutki  nieumiejętnego  przebywania na  świeżym powietrzu i korzystania z solarium

Uczniowie klas 3-7 wzięli udział w pogadance i quizie przeprowadzonym na sali gimnastycznej. Klasom 1-2 temat został przedstawiony  bezpośrednio na zajęciach z wychowawcą. 

Ciekawe materiały edukacyjne zostały przekazane wszystkim chętnym uczniom naszej szkoły a rzeżucha upiększa pomieszczenia szkolne w okresie przedświątecznym.

Akcja „Precel”, która została zorganizowana wcześniej dzięki współpracy z piekarnią „Jadczyszyn” pozwoliła zebrać  580,00 zł.  Powyższe środki przekazano na konto Stowarzyszenia „Sarcoma” Pomoc Chorym na Mięsaki i Czerniaki. Akcję w szkole zorganizowała i koordynowała pani Gertruda Lubieniecka Jakiel.

 

Poniedziałek  30.03.2026  ||    Dodała  Gertruda L.-J.