11 | W tym roku czytaliśmy "PRZEDWIOŚNIE" Stefana Żeromskiego...

Ogólnopolska Akcja „Narodowe Czytanie 2018” -  została przeprowadzona w naszej szkole dnia 7.09.2018 r. na lekcjach języka polskiego w klasa piątych, w klasie szóstej oraz w klasie 4b.

Po przypomnieniu celów akcji, zapoznaniu się z ogólną tematyką powieści „PRZEDWIOŚNIE”, a także z sylwetką autora - Stefana Żeromskiego rozpoczęliśmy czytanie tekstu. Wspólna lektura powieści dała nam wiele radości i przybliżyła wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.

Zrozumienie fragmentów książki ułatwiła nam adaptacja przygotowana przez profesora Długosza, a zamieszczona do pobrania na stronie kancelarii prezydenta RP.

Uczniowie jak co roku z zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyli w tym interesującym przedsięwzięciu czytelniczym. Zadaniem domowym dla chętnych uczniów jest przeczytanie przez dziesięć minut fragmentu „Przedwiośnia”. Udokumentowane samodzielne odczytanie zarejestrowane jako nagranie w formie dźwiękowej lub filmowej zostanie nagrodzone oceną.

!!!  Wszystkich zachęcamy do lektury. WARTO  !!!

Wtorek  11.09.2018  ||    Dodał:  p. Krzysztof B.