wortal www.sp6.sanok.prox.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

38-500 SANOK, ul. Przemyska 80, tel. +48 13 4630996

 

AKTUALNOŚCI 

 

KRONIKA 

 

NASZA OFERTA 

 

NASZ PATRON 

 

SZKOŁA WSPÓŁPRACY 

 

TROCHĘ HISTORII 

 

KĄCIK RODZICA 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA 

 

SPRAWDZIAN po 6 KL. 

 

SZKOŁA bez PRZEMOCY 

 

ODKRYWAMY TALENTY 

 

BIESIADA RODZINNA 

 

KADRA 

 

UCZNIOWIE 

 

KONKURSY 

 

BIBLIOTEKA oraz ICIM 

 

GAZETKA SZÓSTECZKA 

 

STS UKS "szóstka" 

 

ZESPÓŁ MARAKASY 

 

ZUCHY i HARCERZE 

 

DOKUMENTY 

 

HISTORIA WWW 

 

KONTAKT 

 


 
 
 

 
  Nowa strona 1

aktualności...

 
 
 47 | Rada Rodziców

 

Drodzy Rodzice Informujemy, że rozpoczynamy zbiórkę składki na Radę Rodziców. Stawka, która od wielu lat się nie zmienia wynosi tylko 30 zł (od pierwszego dziecka, za kolejne dzieci nie płacimy).
W ubiegłym roku udało nam się dostarczyć dzieciom wiele radości.
Niektóre z naszych działań to:
- wzbogacenie szkolnej biblioteki o nowe książeczki dla klas 1-3,
- dofinansowanie jasełek i wigilii klasowych,
- nagrodzenie wszystkich dzieci z SP 6 podczas Pokazu Talentów i w czasie akcji Walka z hałasem,
- ufundowanie nagród dla wyróżniających się uczniów z wszystkich klas,
- zakupienie nagród do wielu konkursów organizowanych przez nauczycieli w roku szkolnym.

Dochody ze sprzedaży kremówek, na wniosek Rady Rodziców, pozostały w naszej szkole i zostały przeznaczone na liczne nagrody dla uczniów wszystkich klas.
Dzięki projektowi Szkoła Współpracy dowiedzieliśmy się o czym marzą nasze dzieci i chcemy im pomagać w realizacji projektów. Potrzebujemy na to środków finansowych. W ubiegłym roku na wiele działań zabrakło pieniążków.
Jednocześnie chcemy oświadczyć, że gromadzone przez Radę Rodziców finanse w całości przeznaczane są dla społeczności uczniowskiej, czyli dla naszych dzieci. My, Rodzice zbieramy pieniądze i my nimi dysponujemy. Nie jest prawdą, że dokładamy się do utrzymania szkoły!!! Ponadto, jak co roku, spośród Rodziców wybrana została Komisja Rewizyjna, która na każdy wniosek zweryfikuje wydatki i przedstawi rozliczenie.
NIE MA DZIECKA, KTÓRE NICZEGO NIE OTRZYMAŁO, ALE JEST WIELU RODZICÓW, KTÓRZY NIE PŁACĄ SKŁADEK!
Mamy nadzieję, że to się zmieni w tym roku, o co z całego serca apelujemy.
Składkę można wpłacić bezpośrednio na konto Rady Rodziców: RADA RODZICÓW PRZY SP NR6, bank PBS 31 8642 1184 2018 0042 0853 0001 tytułem: imię i nazwisko dziecka, klasa lub skarbnikowi podczas najbliższej wywiadówki.
Składkę zbieramy do 30.11.2014. Liczymy na współpracę !!! Rada Rodziców

   środa 29.10.2014 ||    Dodała: Agata D.
 
 46 | Lekcja klasy II w Skansenie.

 

20 października klasa II uczestniczyła we wspaniałych zajęciach "Od bochenka do ziarenka" w Muzeum Budownictwa Ludowego. Dzieci poznawały trudne warunki pracy ludzi żyjących na przełomie XIX wieku, narzędzia którymi się posługiwali w swoich gospodarstwach oraz skromne wyposażenie chałup. Dowiedziały się również czym zajmowali się ich rówieśnicy - głównie pomagali rodzicom mieląc zboże na żarnach, wypasając krowy i pilnując młodszego rodzeństwa. Na zakończenie wszyscy na chwilę powędrowali do dawnej szkoły, zasiedli w ławkach i wysłuchali opowieści pani przewodnik jak to dzieci uczyły się pisać na drewnianych tabliczkach. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że szkoła współczesna jest wspaniała, a życie dzieci lekkie i przyjemne. To była bardzo pouczająca lekcja. Zdobyta wiedza na długo pozostanie w pamięci.

   środa 29.10.2014 ||    Dodała: Marylka K.
 
 45 | Podróż po świecie szkła.

 

Niezwykłą podróż po świecie szkła, odbyli uczniowie klasy V. Na ich oczach powstawały przedmioty artystyczne i dekoracyjne. Samodzielnie wykonali obrazki malując na szkle oraz wybijali szklane medale. Poznali techniki zdobienia szkła: grawerowanie, produkcję szklanych figurek i witraży. Obejrzeli ekspozycję najcenniejszych dzieł szklanej sztuki. W sali "szkło w fizyce'' poznali jego właściwości, przeprowadzając samodzielnie eksperymenty na szklanych rekwizytach m.in. (soczewki, kalejdoskop, światłowody). A działo się to wszystko w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.
I tak to wynalazek Fenicjan pozwolił nam odbyć niecodzienną podróż.

   środa 29.10.2014 ||    Dodała: Anna D.
 
 44 | Zostań poliglotą

 

Konkurs pt. "Zostań poliglotą" rozstrzygnięty. Adresowany był on do uczniów klas III-VI.
Jury w składzie p. Jadwiga Malczak, p. Anna Blecharczyk oraz p. Agnieszka Mandzelowska oceniło 15 prac, biorąc pod uwagę: staranność , oryginalność i pomysłowość wykonania.
Jury postanowiło przyznać:
I miejsce pracy wykonanej przez Sarę Dejenę i Izę Kmiecińską,
II miejsce zdobyła Martyna Łapiszczak.
III - Jakub Sabat.

Wszyscy nagrodzeni to uczniowie klasy III.
Wyróżnieni uczniowie, tym razem, sami losowali sobie nagrody.

Dziękuję uczniom klasy III (12 prac konkursowych) wraz z wychowawcą p. Mariolą Bodnar za udział i zaangażowanie dzieci w konkurs.

   środa 29.10.2014 ||    Dodała: Jola S.
 
 43 | Cała Polska dzieciom czyta

 

"Cała Polska dzieciom czyta, "szóstka" też ten pomysł chwyta" Tradycją naszej biblioteki jest "Dzień głośne czytania", podczas którego zaproszeni przeze mnie goście, czytają najmłodszym uczniom. Jest on też okazją, do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, jak:
. poprawia koncentrację,
. rozwijania wyobraźni,
. budowania więzi,
. stymulowania rozwoju,
. wzbogacania słownictwa.

Już od 10 lat spotykamy się, w ostatni poniedziałek października, aby w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", promować czytanie. Od samego początku akcji, czyta dzieciom pani dyrektor Barbara Zdybek, która w tym roku zachęcała do czytania baśni. Od kilku lat czytają z nami p. Agata Sulikowska-Dejena ( przew. Rady Rodziców) oraz pani Agnieszka Mandzelowska.

Książkę pt. "Franklin i ciasteczka" czytała pani Jadwiga Malczak (z-ca przew. Rady Rodziców), która wg przepisu Franklina upiekła dzieciom pyszne ciastka. Podczas spotkania dzieci odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były ciasteczkami Franklina i cukierkami. W imieniu dzieci i własnym, serdecznie dziękuję Panią za przyjęcie zaproszenia.

Słowa podziękowania składam również, Radzie Rodziców, z przewodniczącą panią Agatą Sulikowską - Dejeną, za przekazanie czytelnikom kolejnych nowych książek.

   środa 29.10.2014 ||    Dodała: Jola S.
 
 42 | Współczesne zagrożenia

 

Konferencja "Dzieci i młodzież w świecie nowych technologii - współczesne zagrożenia" Dyrektor szkoły Barbara Zdybek i Mariola Bodnar uczestniczyły w konferencji na temat "Dzieci i młodzież w świecie nowych technologii - współczesne zagrożenia", która odbyła się 23 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.
Spotkanie zorganizowano w ramach policyjnego programu prewencyjnego "Reaguję - bezpieczniej się czuję". Podczas spotkania dr Lucyna Samborska - Prezes Podkarpackiej Okręgowej Izby Aptekarskiej omówiła zagadnienia dotyczące niemedycznego stosowania leków przez dzieci i młodzież. Justyna Klich - Koordynatorka Linii Wsparcia Fundacji ITAKA przedstawiła problem ucieczki nastolatków. Jakub Pepłoński - Kierownik ds. współpracy z organami ścigania serwisu "Allegro" oraz Krzysztof Janiszewski IPR Ekspert poruszyli problem cyberprzestępczości, zachowania ostrożności podczas zakupów w sieci. Asp. Monika Hędrzak, sierż. sztab. Izabela Rowińska-Ciępiel€“
Zespół ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Sanoku omówiły problem przemocy w rodzinie oraz zasady współpracy na linii Szkoła - Policja. Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z materiałami z konferencji (TUTAJ)

   poniedziałek 27.10.2014 ||    Dodała: Mariola B.
 
 41 | Zakończenie Realizacji Projektu

 

23 października w Szkole Podstawowej Nr 3 odbyło się zakończenie realizacji projektu "Poprawa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej Sanok - Medzilaborce". W tym dniu uczniowie sanockich szkół (SP2 , SP3, SP6, Gim. Nr1 oraz Gim Nr 4) oraz uczniowie słowackiego miasta Medzilaborce, rywalizowali ze sobą w rozgrywkach sportowych( piłka nożna i dwa ognie).
Widocznym efektem wspomnianego wcześniej transgranicznego projektu jest piękny kompleks boisk o który wzbogaciła się Szkoła Podstawowa Nr 6 w Sanoku. Jest to jedyny taki obiekt w tej części miasta.

   sobota 25.10.2014 ||    Dodał: Maciej K.
 
 

 
 

Sylwetka
Absolwenta SP6

Bezpieczne
wakacje

Szkoła
Odkrywców Talentów

Szkoła
W Ruchu

Certyfikat
PROMOTOR EKOLOGII

Jubileusz 10-lecia

Drodzy Przyjaciele

Biesiada Rodzinna

Nasi
bohaterowie

Nasza Szkoła

Nasza Biblioteka

Polecamy

Przetargi

Sanockie Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
 
 

 
 

 
 

Zapraszam do obejrzenia naszej szkolnej 
witryny internetowej

 

 

 
 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007