wortal www.sp6.sanok.prox.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

38-500 SANOK, ul. Przemyska 80, tel. +48 13 4630996

 

AKTUALNOŚCI 

 

KRONIKA 

 

NASZA OFERTA 

 

NASZ PATRON 

 

SZKOŁA WSPÓŁPRACY 

 

TROCHĘ HISTORII 

 

KĄCIK RODZICA 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA 

 

SPRAWDZIAN po 6 KL. 

 

SZKOŁA bez PRZEMOCY 

 

ODKRYWAMY TALENTY 

 

BIESIADA RODZINNA 

 

KADRA 

 

UCZNIOWIE 

 

KONKURSY 

 

BIBLIOTEKA oraz ICIM 

 

GAZETKA SZÓSTECZKA 

 

STS UKS "szóstka" 

 

ZESPÓŁ MARAKASY 

 

ZUCHY i HARCERZE 

 

DOKUMENTY 

 

HISTORIA WWW 

 

KONTAKT 

 


 
 
 

 
  Nowa strona 1

aktualności...

 
 
 283 | Rozgrywki na Słowacji...

 

Od 24 do 29 czerwca trwało podsumowanie projektu „Poprawa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej Sanok – Medzilaborce”. Przez 3 dni gościli w naszym mieście uczniowie słowackiego miasta Medzilaborce, którzy wspólnie z dziećmi z SP-4 i naszej szkoły brali udział w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych i spotkaniach integracyjnych.

W piątek po rozdaniu świadectw grupa sanocka udała się z rewizytą na Słowację. W tym czasie odbywał się tam Festiwal Kultury i Sportu Medzilaborzec z którego atrakcji korzystała nasza młodzież. Mini skansen, muzeum Andy Warhol'a, występy grup tanecznych, koncerty zespołów muzycznych oraz lunapark, stanowiły główne punkty programu podczas pobytu w tym mieście. Widocznym efektem wspomnianego transgranicznego projektu jest piękny kompleks boisk o który wzbogaciła się Szkoła Podstawowa Nr 6 w Sanoku. Jest to jedyny taki obiekt w tej części miasta.
 

   Wtorek 1.7.2014 ||    Dodał: Maciej B.
 
 282 | Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2014/2015...

 


Szkolny zestaw podręczników na 2014-2015r

 
   Wtorek 1.7.2014 ||    Dodała: Agnieszka M.
 
 281 | Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014...

 

27 czerwca 2014  po Mszy Świętej, nauczyciele, uczniowie i rodzice spotkali się w szkole na sali gimnastycznej na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2013/2014.
Po części oficjalnej nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klasy 5 zgodnie z ceremoniałem szkoły. Następnie uczniowie klas VI złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Barbara Zdybek - dyrektor szkoły odczytała listę uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu. Wręczyła nagrody książkowe najlepszym uczniom. Na forum całej społeczności uczniowskiej podziękowaniami zostali obdarowani rodzice, którzy przez cały rok, z wielkim zaangażowanie pomagali  szkole. Rozdanie świadectw odbyło się w klasach.
 

   Poniedziałek 30.6.2014 ||    Dodał: Maciej K.
 
 280 | Ja też potrafię napisać Baśń...

 

Uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w cyklu zajęć dotyczących baśni i ich autorów. Najwięcej miejsca poświęcono twórczości słynnego baśniopisarza Jana Christiana Andersena, ze względu na duże wartości poznawcze i wychowawcze jego utworów. Dzieci poznały dzieje jego życia, a podczas zajęć omawiały wybrane baśnie. Miały również możliwość obejrzenia sztuki teatralnej pt. „ Dzikie łabędzie ‘’, wystawianej w teatrze „Maska’’ w Rzeszowie. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych na temat „ Teatr przedmiotu’’. W trakcie zajęć szkolnych uczniowie wykonali szereg ćwiczeń słownikowych i redakcyjnych, bogacących czynne słownictwo. Jako podsumowanie całego bloku tematycznego podjęli wysiłek twórczej pracy, polegającej na samodzielnym wymyśleniu i napisaniu baśni oraz zaprojektowaniu własnej książeczki. Cały projekt przebiegał pod hasłem: „ Ja też potrafię napisać baśń’’. W efekcie tego powstały niezwykle interesujące prace, które zebrano w całość i wydrukowano w formie książeczki. Każdy uczeń otrzymał ją na pamiątkę nauki w klasach początkowych. Kilka książeczek trafiło do szkolnej biblioteki. Zachęcamy do jej przeczytania i życzymy miłej lektury !

„ Nie lekceważcie bajek. Nie lekceważcie fantazji.
Bez fantazji nie może powstać nic wielkiego..” – Pan Kleks

 

   Poniedziałek 30.6.2014 ||    Dodała: Anna B.
 
 279 | Z kulturą na co dzień...

 

Uczniowie klasy trzeciej przez okres dwóch lat uczestniczyli w realizacji innowacyjnego (autorskiego) programu wychowawczego „ Kultura bycia ‘’, który opracowała wych. klasy Anna Blecharczyk. Jego celem była poprawa dyscypliny uczniów, stosunków interpersonalnych panujących w klasie oraz promowanie kulturalnych wzorców zachowania. Program realizowany był w ramach zajęć szkolnych oraz pozalekcyjnych i obejmował szereg działań, m.in:

1.Opracowanie Klasowego Kodeksu zachowania.
2.Podpisanie Kontraktu
3.Ogłoszenie klasowego konkursu „ Miss – Mister Kultury ‘’.
4.Wykonanie gazetki tematycznej
5.Realizacja dodatkowych tzw. zajęć wychowawczych, podczas których dzieci uczyły się  co jest „ dobre’’, a co „złe’’ i jak postępować, aby być w zgodzie z sobą, a jednocześnie swoim zachowaniem nie ranić innych.

Ucząca  współpracowała ze szkolnym pedagogiem, Panią Katarzyną Bajger, która również przeprowadziła cykl zajęć promujących pozytywne relacje między uczniami.

Na zakończenie programu odbyła się klasowa uroczystość w której wzięła udział dyrektor szkoły Pani Barbara Zdybek, Pani Pedagog Katarzyna Bajger oraz Rodzice uczniów.  Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej podsumowującej dwuletni cykl pracy. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny „ Kultura bycia’’ , w której zaprezentowali wiersze, piosenki oraz inscenizację „ Ballada o kulturalnym rycerzu’’, dotyczące grzeczności i kulturalnego zachowania. Rozstrzygnięto również klasowy konkurs „ Miss – Mister Kultury ‘’. Ten zaszczytny tytuł uzyskała Patrycja Szyniec. Pani Dyrektor uhonorowała ją szarfą z napisem Miss Kultury oraz koroną. Zwyciężczyni otrzymała również pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Program przyniósł spodziewane efekty, czego przykładem jest chociażby zwycięstwo w szkolnym konkursie  na „ Najgrzeczniejsza klasę’’.
 

   Poniedziałek 30.6.2014 ||    Dodała: Anna B.
 
 278 | Weronika Dżugan najlepszym absolwentem roku 2013/2014...

 

Najlepszym Absolwentem Roku 2014 została uczennica klasy VI b – Weronika Dżugan.

Do nagrody nominowanych było 4 uczniów: Weronika Dżugan, Zuzanna Dżugan, Klaudia Kurosz i Klaudia Kopiec . W tajnym głosowaniu Honorowa Kapituła wybrała Weronikę. Jest to uczennica, która  wyróżnia  się  w  nauce i zachowaniu.  Przez wszystkie lata pobytu w szkole godnie reprezentowała szkołę w konkursach i uroczystościach. Odznacza się dużą skromnością i wysoką kulturą osobistą. Udzielała się  w pracach na rzecz szkoły, a jej talent muzyczny niejednokrotnie mogliśmy podziwiać podczas uroczystości szkolnych. Wręczenie nagrody odbyło się, w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego. Jak co roku fundatorem statuetki, maskotki i pamiątkowego dyplomu była Rada Rodziców działająca w naszej szkole.

Jeszcze raz bardzo serdecznie GRATULUJEMY!
 

   Poniedziałek 30.6.2014 ||    Dodał: Maciej K.
 
 277 | Wyróżnieni uczniowie w roku szkolnym 2013/2014...

 

Kl. I
Jakub Ćwik, Maciej Gibała, Natalia Kramarz, Julia Nowak, Zuzanna Stasicka

Kl. II
- Sara Dejena, Natalia Jagniszczak, Martyna Łapiszczak, Karol Pajęcki, Amelia Solarz, Agnieszka Wasylew

Kl. III
- Katarzyna Bil, Karol Dżugan, Michał Gibała, Amelia Kopiec, Anna Malczak, Patrycja Szyniec, Natalia Władyka, Anna Wołoszczak

Kl. IV
- Ernest Mołczan – śr. 5,4
- Krzysztof Kopiec – śr. 5,2
- Kacper Baran – śr. 5,0
- Jakub Łapiszczak – śr. 5,0
- Aleksandra Marszałek – śr. 5,0
- Jakub Trybała – śr. 4,9
- Zuzanna Geferer – śr. 4,9
- Katarzyna Marszałek – śr. 4,8

Kl. V
- Julia Potok – śr. 5,45
- Katarzyna Biega – śr. 5,27
- Julia Stasicka – śr. 5,27
- Dawid Gburyk – śr. 5,27
- Karol Mazurkiewicz – śr. 5,0
- Magdalena Sokołowska – śr. 5,0
- Kacper Potok – śr. 4,82
- Anna Łonyszyn – śr. 
4,82

Kl. VIa
- Klaudia Kopiec – śr. 5,09
- Piotr Grega – śr. 5,09
- Piotr Śmiertka – śr. 5,0
- Michał Hyrczyk – śr. 4,91
- Szymon Ekiert – śr. 4,82

Kl. VIb
- Weronika Dżugan – śr. 5,4
- Klaudia Kurosz – śr. 5,4
- Zuzanna Dżugan – śr. 5,2
- Weronika Sychta – śr. 5,1
- Paweł Kramarz – śr. 4,8
- Jerzy Baran – śr. 4,8
 

   Poniedziałek 30.6.2014 ||    Dodała: Barbara Z.
 
 276 | Życzenia wakacyjne...

 

Kochani Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice!

Mijający rok szkolny był pełen nowych doświadczeń, osiągnięć i sukcesów.

Nadszedł czas na zasłużony wakacyjny wypoczynek.

Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich Nauczycieli dziękując za wielki wysiłek dydaktyczny i wychowawczy.

Uczniom gratuluję osiągnięć.

Gorąco dziękuję także Rodzicom. Wasz coroczny trud, troska i poświęcenie przynoszą widoczne efekty,a wdzięczność Waszych dzieci niech będzie nagrodą i radością na długie lata.

Słonecznych, zdrowych i wesołych wakacji wszystkim Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom

życzy

dyrektor szkoły - mgr Barbara Zdybek

 

   Piątek 27.6.2014 ||    Dodała: Barbara Z.
 
 275 | Pożegnania nadszedł czas...

 

26 czerwca 2014 o godz. 16:00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas VI. Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku.

Uczniowie klas VI pod kierunkiem pani Agnieszki Mandzelowskiej, p. Grażyny Seryłło i p. Macieja Kaczmarskiego przygotowali krótką część artystyczną.

Następnie p. Barbara Zdybek - dyrektor szkoły wręczyła Listy gratulacyjne Rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu oraz uczniom nagrody książkowe.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia szkoły podstawowej.

Pani dyrektor uhonorowała również Rodziców, którzy nie szczędząc swojego czasu zawsze służyli dobrą radą i pomocą szkole.

 

   Czwartek 26.6.2014 ||    Dodała: Agmieszka M.
 
 274 | Już mamy piękne boiska...

 

Nasza szkoła wzbogaciła się o 2 piękne boiska: jedno do piłki nożnej, a drugie wielofunkcyjne.

Boiska powstały w ramach projektu "Poprawa infrastruktury turystyczno - rekreacyjnej w Sanoku i Medzilaborcach", we współpracy ze słowackim partnerem Medzilaborce.

24 czerwca 2014 odbył się odbiór techniczny boisk. Boiska będą czynne przez cały tydzień i korzystanie z boisk jest bezpłatne.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Korzystania z Obiektu Sportowego.

Bardzo dziękujemy pomysłodawcom projektu.

  Regulamin

 

   Środa 26.6.2014 ||    Dodał: Maciej K.
 
 273 | Nagrody i dyplomy rozdane...

 

26 czerwca na 4 godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia uczniów. Pani Barbara Zdybek – dyrektor szkoły, na wstępie pogratulowała uczniom klasy trzeciej i uczniom klas szóstych wysokich wyników na sprawdzianie kompetencji trzecioklasisty i szóstoklasisty oraz wszystkim uczniom  wysokich osiągnięć w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.
Niekwestionowaną laureatką została
Weronika Dżugan z klasy VIb – laureatka konkursu kuratoryjnego z historii. Następnie nagrody, dyplomy, upominki słodkie i rzeczowe otrzymali wszyscy szkolni zwycięzcy organizowanych konkursów. Na koniec pani Dyrektor życzyła wszystkim, by przyszły rok szkolny był jeszcze bogatszy w laureatów i finalistów.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY

 

   Czwartek 26.6.2014 ||    Dodała: Grażyna S.
 
 272 | Tak czytamy koniec roku...

 

Miło mi poinformować,  że Tytuł „Czytelnika Roku 2013/2014” zdobyły:

v  w klasach I-III
Sara Dejena - ucz. kl. II
 

v  w klasach IV-VI
Zuzanna Dżugan -
ucz. kl. VI „b”  

                                                   Gratulacje !!!!

STAN CZYTELNICTWA -  II półrocze 

Rok szkolny 2013/2014

 

Klasy

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC
do 10-go

RAZEM

Średnia wypożyczeń na ucznia

 

I

76

48

10

273

15

 

II

80

49

 25

379

20

 

III

37

67

22

247

9,50

 

IV

39

39

20

199

9

 

V

32

14

3

86

3

 

VI”a”

16

14

7

79

5

 

VI”b”

9

16

 3

64

5

 

           
   Czwartek 26.6.2014 ||    Dodała: Jolanta S.
 
 271 | Ostatnia wspólna wycieczka kl VIa...

 

W ostatnim roku naszej nauki w szkole podstawowej w dniach 11- 12 czerwca wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Pełni entuzjazmu spotkaliśmy się wczesnym rankiem na parkingu obok Kościoła w Olchowicach aby wyruszyć w drogę. Podróż busem minęła nam dość szybko i koło godziny 10 dotarliśmy do naszego pensjonatu. Po krótkim odpoczynku w naszych pokojach wyruszyliśmy na wyprawę w góry. Wędrując Doliną Kościeliską obserwowaliśmy wspaniałe górskie krajobrazy, lecz również ogromne obszary powalonych przez wichurę drzew. Wędrując czarnym szlakiem wśród szumu górskiego potoku dotarliśmy do Jaskini Mroźnej. Przechodzenie przez wąski korytarz jaskini wywarło na nas niesamowite wrażenie. Po wyjściu na zewnątrz odpoczęliśmy chwilę nad górską rzeką i ruszyliśmy w dalszą drogę, aby dotrzeć do pięknego, położonego wśród gór, Stawu Smreczyńskiego. Kiedy już nacieszyliśmy oczy pięknym widokiem, zeszliśmy do schroniska, aby zjeść posiłek i nabrać sił na drogę powrotną.

Dotarliśmy do naszego busa i trochę zmęczeni udaliśmy się na pyszną obiadokolację do pensjonatu. Po krótkim odpoczynku poszliśmy na wieczorny spacer po Krupówkach.

Następny dzień powitał nas równie uroczo jak poprzedni. Po śniadaniu udaliśmy się na Krzeptówki do pięknego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie znajduje się ołtarz przy którym Nasz Patron –Św. Jan Paweł II odprawiał Mszę św. Następnie pojechaliśmy w kierunku Gubałówki, gdzie zwiedziliśmy stary, zakopiański kościół i cmentarz, na którym pochowany jest Kornel Makuszyński. Potem kolejką wjechaliśmy na Gubałówkę, aby podziwiać piękno gór, choć chmury zasłaniały już ich szczyty. Widząc, że pogoda nam się psuje ruszyliśmy kolejką w dół i spacerkiem przez Krupówki dotarliśmy do „Domku do góry nogami”. Niesamowite odczucia towarzyszyły nam podczas jego zwiedzania. Lecz nadchodził czas powrotu do domu, więc spakowaliśmy nasze rzeczy i ruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której zwiedziliśmy jeszcze Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu, zjedliśmy posiłek i ruszyliśmy dalej. Czekała nas jeszcze jedna atrakcja – ognisko z pieczeniem kiełbasy. Jednak miłą atmosferę podczas ogniska zakłócały nam komary, które niemiłosiernie nas gryzły. Zgasiwszy ognisko udaliśmy się do Sanoka, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice.

Tak właśnie przeżyliśmy ostatnią wspólną wycieczkę. Chcemy serdecznie podziękować ks. Robertowi Wyczawskiemu, bez którego nie zobaczylibyśmy tylu wspaniałych miejsc, p. Grażynie Seryłło i naszej wych. p. Agnieszce Mandzelowskiej za opiekę nad nami, p. kierowcy za bezpieczną podróż i oczywiście naszym rodzicom, że pozwolili nam na wyjazd.
 

   Środa 25.6.2014 ||    Dodała: Agnieszka M.
 
 

 
  />

Sylwetka
Absolwenta SP6

Bezpieczne
wakacje

Szkoła
Odkrywców Talentów

Szkoła
W Ruchu

Certyfikat
PROMOTOR EKOLOGII

Jubileusz 10-lecia

Drodzy Przyjaciele

Biesiada Rodzinna

Nasi
bohaterowie

Nasza Szkoła

Nasza Biblioteka

Polecamy

Przetargi

Sanockie Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
 
 

 
 

 
 

Zapraszam do obejrzenia naszej szkolnej 
witryny internetowej

 

 

 
 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007