wortal www.sp6.sanok.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

38-500 SANOK, ul. Przemyska 80, tel. +48 13 4630996

 

AKTUALNOŚCI 

 

KRONIKA 

 

NASZA OFERTA 

 

NASZ PATRON 

 

SZKOŁA WSPÓŁPRACY 

 

TROCHĘ HISTORII 

 

KĄCIK RODZICA 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA 

 

DZIEŃ ZDROWEGO 
ŻYWIENIA
 

 

SZKOŁA bez PRZEMOCY 

 

ODKRYWAMY TALENTY 

 

eTWINNING 

 

LITER@CKA 2.0 

 

INFORMATYKA 

 

BIESIADA RODZINNA 

 

KADRA 

 

PSYCHOLOG SZKOLNY 

 

UCZNIOWIE 

 

KONKURSY 

 

NASZ KANAŁ YouTube 

 

BIBLIOTEKA oraz ICIM 

 

GAZETKA SZÓSTECZKA 

 

STS UKS "szóstka" 

 

ZESPÓŁ MARAKASY 

 

ZESPÓŁ KOEMO 

 

ZUCHY i HARCERZE 

 

DOKUMENTY 

 

HISTORIA WWW 

 

KONTAKT 

 

 


 
  Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku

aktualności...

 
 160 | "Znów przyszła wiosna" - piosenka w wykonaniu uczniów z 2b...

Cała nasza szkoła powitała wiosnę hucznie, kolorowo i wesoło.

21 marca 2017 r.  wszyscy  byliśmy  uśmiechnięci  i bardzo

rozśpiewani. Uczniowie starszych klas mogli w tym dniu wcielić się w rolę nauczycieli i przeprowadzić po 2 lekcje w młodszych klasach, co wyszło im zaskakująco perfekcyjnie. Cóż, takie mamy zdolne dzieci!

Wchodząc do wszystkich klas można było przenieść się w inny świat. Każda klasa jest pięknie udekorowana czego wyrazem był kłopot w wybraniu najładniej udekorowanej sali lekcyjnej. Nasza sala wręcz „tętniła” kolorami.

Przechodząc obok naszej szkoły słychać było wiele piosenek witających Panią Wiosnę, a żegnające Panią Zimę. Nasza klasa – 2b – przywitała wiosnę piosenką pt. "Znów przyszła wiosna", która do najłatwiejszych nie należy. Dzieci zaprezentowały się znakomicie, o czym można przekonać się oglądając poniższy link.

Pozdrawiamy i życzymy wszystkim samych słonecznych dni.

Więcej filmów na  NASZ KANAŁ YouTube

   Niedziela  26.03.2017  ||    Dodała: Sabina K.
 
 159 | "Dziewczyny kontra Chłopaki" - taniec w wykonaniu klasy 2b...

16.03.2017 r. w klasie 2b odbyły się lekcje pokazowe (otwarte) dla rodziców.

Dzieciaczki przywitały przybyłych rodziców przygotowanym wcześniej tańcem pt. "Dziewczyny kontra chłopaki", który można obejrzeć w poniższym linku...

Dzięki Pani Targowskiej i Pani Sokołowskiej, które przygotowały poczęstunek, wszyscy rodzice przy gorącej kawie i pysznych ciastach mogli obserwować swoje pociechy podczas pracy na lekcjach.

Podczas edukacji  matematycznej dzieciaczki pochwaliły się przed rodzicami znajomością tabliczki mnożenia dzięki grze "Kto ma? Ja mam!", dzięki podróży do różnych krajów, w których dzieciaczki musiały zrobić zakupy (zamienianie różnych walut na złotówki) oraz dzięki zagadkom typu "Ile uszu ma 5 misiów? Ile nóg do galopu potrzebować będzie 6 koni?" itp…

Tematem dnia było "Dbamy o zęby". Dzieci dowiedziały się w jaki sposób, jak długo i jak często należy myć zęby. Z przyniesionych rekwizytów służących do dbania o jamę gębową wyjaśniały ich znaczenie i funkcje w codziennej higienie. Wspólnie z dziećmi zrobiliśmy również doświadczenie, do którego użyliśmy kurzego jaja (ząb), octu (kwasy) i wosku (pasta do zębów). Doświadczenie służyło temu, aby pokazać dzieciom co dzieje się z naszymi zębami gdy ich nie myjemy. Uczniowie wyciągnęli własne wnioski, którymi podzielili się ze wszystkimi.

Oprócz wielu ciekawostek dotyczących naszych zębów, zębów zwierząt, nowo poznanych pojęć, ludzi zajmującymi się jamą ustną, dzieciaczki same mogły pobawić się w dentystów czyszcząc zęby z bakterii J

Nie, nie swoje ;)

Czyje?

To już nasza tajemnica… J

   Niedziela  26.03.2017  ||    Dodała: Sabina K.
 

 158 | Ważny KOMUNIKAT...

Szanowni Rodzice!

W ostatnim czasie na terenie Polski rozpowszechniane są gry, pod różnymi nazwami, ale ogólnie polegające na tym,  że bliżej nieustalona osoba, tzw. "OPIEKUN",  wydaje

uczestnikom gry różnego rodzaju polecenia, zlecając do wykonania zadania zagrażające zdrowiu lub życiu, np. dokonanie samookaleczeń, oglądanie „strasznych” filmów lub chodzenie po torach kolejowych, skok z najwyższego budynku, itp.

Proszę  zwrócić uwagę na wszelkie sygnały, które mogą świadczyć o zagrożeniu, wynikającym z korzystania z gier komputerowych, czy mediów społecznościowych z uwzględnieniem ostatnich doniesień, zapoznać się z zasadami bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu (w komputerze i telefonie komórkowym), zachęcam rodziców do zainstalowania oprogramowania zabezpieczającego przed dostępem do wybranych stron, do rozmowy z dzieckiem, jego wychowawcą. Proszę pamiętać, że cyberprzemoc może dotknąć wszystkich użytkowników Internetu, bez względu na wiek (dzieci i dorosłych), czy poziom umiejętności posługiwania się komputerem (ucznia i nauczyciela).

Bardzo proszę o zapoznanie się  z treścią materiałów edukacyjnych znajdujących się pod wskazanymi adresami na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

KOMPETENCJE W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

LIST PODKARPACKIEJ KURATOR OŚWIATY

   Sobota  25.03.2017  ||    Dodała: p. Dyrektor
 
 157 | "Robimy coś z niczego" - warsztaty ekologiczne w klasie 3a...

Dzieci należące do Szkolnego koła LOP „EKOLUDKI” bardzo dobrze wiedzą jak można podarować „drugie życie” domowym odpadom, które zwykle trafiają do kosza na śmieci.

Podczas  dodatkowych   zajęć   pozalekcyjnych  uczestniczyły

w warsztatach plastycznych, w czasie których nie tylko pogłębiły swoją wiedzę na temat segregacji odpadów i recyklingu, ale także świetnie się bawiły. Wystarczyło trochę fantazji, aby ze zwykłych butelek po napojach stworzyć pomysłowe, niebanalne pojazdy kosmiczne, którymi udały się na „podbój Kosmosu”.

Zabawki zostały bowiem wykorzystane podczas zajęć  dydaktycznych do utrwalenia wiedzy programowej  na temat: „Badanie Kosmosu”, „Historia lotów kosmicznych”, „Pojazdy kosmiczne”. Dzieci po raz kolejny przekonały się, że można się uczyć, a zarazem dobrze bawić.

Rakiety okazały się  również ciekawym rekwizytem do ćwiczeń i zabaw ruchowych z nietypowym przyrządem.

   Sobota  25.03.2017  ||    Dodała: Anna B.
 

 156 | Ważny KOMUNIKAT...

Rodzice dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego w naszej szkole, wyrażający chęć kontynuacji pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2017/2018, zobowiązani są do złożenia DEKLARACJI  kontynuacji wychowania przedszkolnego

w sekretariacie szkoły w dniach od 28 marca do 3 kwietnia 2017 r.

Szczegółowe informacje w dziale  WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE

   Piątek  24.03.2017  ||    Dodała: p. Dyrektor
 
 155 | DRUGA kolejka Sanockiej Ligi Unihokeja Szkół Podstawowych...

22 marca w Szkole Podstawowej Nr 3 w Sanoku odbyła się druga kolejka Sanockiej Ligi Unihokeja Szkół Podstawowych.

Nasza reprezentacja zagrała bardzo mądrze strategicznie  i  taktycznie.   Mimo   tego,  że  dostaliśmy

srogie lanie od faworytów (zrewanżowali się za zeszło tygodniową porażkę), to wygraliśmy mecze z "trójką" i "dwójką" w konsekwencji zajmując trzecie miejsce.

WYNIKI:

SP-6  -  SP-1     0:5

SP-6  -  SP-4     1:10

SP-6  -  SP-3     4:1

SP-6  -  SP-2     3:1

OBY TAK DALEJ

   Czwartek  23.03.2017  ||    Dodał: Maciej B.
 

 154 | "Węzeł ratowniczy" - poznajemy techniki harcerskie...

17 marca 9 Drużynę Harcerską odwiedził druh Marek – z 2 DH im. Aleksandra Kamińskiego "MOUSE", który pragnie zostać instruktorem ZHP. Harcerz podejmujący się takiego zadania musi wykonać szereg zadań, rozwijać swoje zainteresowania i wiedzę w pracy harcerskiej.

Jednym z zadań jest nabycie umiejętności prowadzenia zbiórek w różnych grupach wiekowych – począwszy od zuchów i harcerzy młodszych. Na tej zbiórce druh Marek  postanowił nauczyć nas sztuki wiązania węzła ratowniczego.

Jak sam stwierdził istnieje wiele różnych węzłów, z których niektóre są bardzo efektowne (a co za tym często idzie, skomplikowane). Rzecz polega jednakże na tym, aby znać przede wszystkim węzły przydatne w praktyce (a więc możliwie proste i łatwe do zawiązania również w sytuacjach stresowych, czy trudnych bez popełnienia błędu) i sprawdzone (pewne), czyli takie, które posiadają odpowiednią wytrzymałość i spełniają swoją funkcję możliwie bez zarzutu. Takie cechy posiada węzeł ratowniczy.

Początkowo jego wykonanie sprawiało wszystkim problem, ale cierpliwe tłumaczenie przyniosło efekty.

Kinga została „Mistrzynią  węzła ratowniczego”

Druh Marek odwiedzi drużynę za miesiąc.

!!!  Czuwaj  !!!

Historia naszych działań w dziale  ZUCHY I HARCERZE

   Środa  22.03.2017  ||    Dodała: dh phm. Marylka
 

 153 | List Rzecznika Praw Dziecka...

Szanowni nauczyciele

i opiekunowie dzieci!

zapewne już Państwo zaobserwowali, że Internet staje się, a może wręcz stał się naturalnym środowiskiem dzieci i młodzieży. Komputer, smartfon, tablet towarzyszy młodym ludziom niekiedy od rana do wieczora. Warto przy tym podkreślić,  że   nowe   technologie   niosą   ze   sobą   wiele

fantastycznych, rozwijających możliwości, ale mogą stanowić też zagrożenie. Trzeba zatem uczyć dzieci, jak się z nimi mądrze i bezpiecznie obchodzić. I to jest właśnie wspólne zadanie dorosłych...

Przeczytaj cały list Rzecznika

Marek Michalak

Rzecznik Praw Dziecka

   Środa  22.03.2017  ||    Dodała: p. Dyrektor
 

 152 | Szkolny Konkurs "Ortograficzna SZÓSTKA" - rozstrzygnięty...

14 marca został przeprowadzony Szkolny Konkurs „Ortograficzna Szóstka” . Udział wzięli wszyscy uczniowie klas IV – VI. Konkursowych zadań z różnymi trudnościami ortograficznymi było sześć. Tak przedstawiają się wyniki w poszczególnych klasach:

KLASA CZWARTA

1 MIEJSCE: Maciej Gibała – 127

2 MIEJSCE: Tomasz Gefrerer – 116

3 MIEJSCE: Jakub Filipczak – 114

KLASA PIĄTA

1 MIEJSCE: Amelia Solarz – 131

2 MIEJSCE: Martyna Łapiszczak – 124

3 MIEJSCE: Sara Dejena – 122

KLASA SZÓSTA

1 MIEJSCE: Michał Gibała – 138

2 MIEJSCE: Amelia Kopiec – 125

3 MIEJSCE: Patrycja Szyniec – 123

Do Międzyszkolnego Turnieju Ortograficznego „TORREADOR”, który odbędzie się 30.03.2017 r., zakwalifikowali się Michał Gibała – klasa 6, Amelia Solarz – klasa 5, Maciej Gibała – klasa 4. Uczniowie ci zdobyli największą ilość punktów.

!!!  GRATULUJEMY ORTOGRAFICZNEJ WIEDZY  !!!

   Środa  22.03.2017  ||    Dodał: Krzysztof B.
 

 151 | Konkurs Biblijny - etap dekanalny...

7 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku odbył się etap dekanalny Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii wg. św. Marka i Listów do  Tymoteusza    "Jestem    uczniem    Jezusa   Chrystusa

i świadczę o Nim" zorganizowanego dla uczniów Szkół Podstawowych z Archidiecezji Przemyskiej. 

Brały w  nim udział trzy uczennice naszej Szkoły: Patrycja Szyniec z klasy 6 oraz Paulina Janik i Martyna Łapiszczak z klasy 5, które zdobyły najwyższyą ilość punktów w etapie szkolnym.

W etapie dekanalnym wszystkie uzyskały wysokie wyniki.

Do finału zakwalifikowała się trójka najlepszych uczniów. Wśród nich znalazła się Paulina Janik z drugim rezultatem, dlatego będzie reprezentowała naszą Szkołę w etapie finałowym, 16 maja, w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

!!!  Uczestnikom konkursu GRATULUJEMY wyników

oraz życzymy powodzenia FINALISTOM  !!! 

   Wtorek  21.03.2017  ||    Dodał: ks. Damian D.
 

 
 

e-Dziennik
wersja testowa

Biuletyn Informacji
Publicznej

Podaruj nam
1 procent

Sylwetka
Absolwenta SP6

Zapisy
do Pierwszej Klasy
w SP6

Wychowanie
Przedszkolne
w SP6

Nasz kanał
YouTube

Bezpieczne
wakacje

Szkoła
Odkrywców Talentów

Szkoła
W Ruchu

Certyfikat
PROMOTOR EKOLOGII

Jubileusz 10-lecia

Drodzy Przyjaciele

Biesiada Rodzinna

Nasi
bohaterowie

Nasza Szkoła

Nasza Biblioteka

Polecamy

Przetargi

Sanockie Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
 
 

 
 

 
 

Zapraszam do obejrzenia naszej szkolnej 
witryny internetowej

 

 

 
 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007