wortal www.sp6.sanok.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

38-500 SANOK, ul. Przemyska 80, tel. +48 13 4630996

 

AKTUALNOŚCI 

 

KRONIKA 

 

NASZA OFERTA 

 

NASZ PATRON 

 

SZKOŁA WSPÓŁPRACY 

 

TROCHĘ HISTORII 

 

KĄCIK RODZICA 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA 

 

DZIEŃ ZDROWEGO 
ŻYWIENIA
 

 

SZKOŁA bez PRZEMOCY 

 

ODKRYWAMY TALENTY 

 

eTWINNING 

 

LITER@CKA 2.0 

 

INFORMATYKA 

 

BIESIADA RODZINNA 

 

KADRA 

 

PSYCHOLOG SZKOLNY 

 

UCZNIOWIE 

 

KONKURSY 

 

NASZ KANAŁ YouTube 

 

BIBLIOTEKA oraz ICIM 

 

GAZETKA SZÓSTECZKA 

 

STS UKS "szóstka" 

 

ZESPÓŁ MARAKASY 

 

ZESPÓŁ KOEMO 

 

ZUCHY i HARCERZE 

 

DOKUMENTY 

 

HISTORIA WWW 

 

KONTAKT 

 

 


 
  Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku

aktualności..

 
 74 | Międzynarodowy Dzień Zdrowego Żywienia w SP6...

 

 

 

 

 

Smacznie, zdrowo i kolorowo - tak można najprościej opisać obchody Międzynarodowego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole. Dzień ten w 2017 roku przypada na 8 listopada, a my już 7 listopada przyłączyliśmy się do tej ciekawej akcji.

Nie każdy wie, że dzień ten został  zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro-Toques - organizację zrzeszającą szefów kuchni.

Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety.  Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. W niektórych krajach kucharze zapraszają młodzież do restauracji, aby pokazać młodym ludziom czym jest zdrowe żywienie, prowadzą też warsztaty i zajęcia na temat zdrowej diety. W Polsce powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych i jedną z nich jest kampania “Śniadanie Daje Moc”. Gdyż rozpoczynanie dnia bez posiłku, bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na samopoczucie i koncentracje uczniów.

Nasz dzień rozpoczął się od prelekcji pań dietetyczek z Gabinetu Dietetycznego BONNESANTE w Sanoku.

Zajęcia podzielone były na dwie grupy wiekowe, od zerówki do trzeciej klasy i od czwartej do siódmej. I to właśnie najmłodsi jako piersi wysłuchali porad pań dietetyczek odnośnie zdrowego trybu życia.

Dzieci   bardzo    aktywnie    brały    udział    w    konkursach

przygotowanych przez Panie, wykazywały się także bardzo dużą wiedzą odgadując wszystkie hasła zagadek.

W tym czasie starsi uczniowie Naszej szkoły pod opieką  wychowawców  w swych klasach wspólnie przygotowywali, jak się później okazało, przepiękne i bardzo pomysłowe, zdrowe  przekąski, sałatki, kanapki itp.

Po około godzinie czasu nastąpiła zamiana i młodsi uczniowie przenieśli się do swych sal by pod opieką swych wychowawców przygotować dla siebie coś zdrowego do jedzenia, a starsi uczniowie zeszli na salę gimnastyczną, by wysłuchać i obejrzeć przygotowaną przez panie dietetyczki prezentację multimedialną pod hasłem „ZDROWIE NA 6 Z PLUSEM”.

Po niezwykle ciekawych prelekcjach, uczniowie klas od 4 do 7 zaprezentowali swoje jakże to pomysłowe zdrowe przekąski. Każda klasa przygotowała pod opieką swego wychowawcy niezwykle atrakcyjne potrawy, które później były oceniane pod względem pomysłowości, estetyki wykonania i dekoracji.

I tak na pierwszym miejscu uplasowała się klasa 6, drugie miejsce przypadło klasie 4a, a trzecie miejsce zajęła klasa 4b. 

A ogromne gratulacje należą się uczniom wszystkich klas, gdyż każdy stół z przekąskami był niepowtarzalny, a wybór wygranych niezmiernie trudny!!!

zobacz szczegółowe wyniki...

Ale to nie był koniec atrakcji przygotowanych na ten dzień w Naszej szkole, bo już za moment wkroczyli na scenę najmłodsi uczniowie, by przy dźwiękach muzyki, słownych żartów i scenek przypominać nam jak ważne jest odpowiednie odżywianie.

Po jakże efektownej części artystycznej przyszedł w końcu czas na rozwiązanie i ogłoszenie zwycięzców ogłoszonego w październiku konkursu pt. "Zdrowo jemy – długo żyjemy". Był to konkurs podzielony na kategorie wiekowe:

--- dla klas od 1 do 3,

--- dla klas 4-5,

--- dla klasy 6

--- dla klasy 7.

Pani Barbara Zdybek - dyrektor szkoły wraz z organizatorkami konkursu dokonała uroczystego wręczenia dyplomów i nagród zwycięskim uczniom.

zobacz szczegółowe wyniki...

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i nauczycielom, którzy byli zaangażowani  w pomoc i organizację tego dnia, a wychowawcom młodszych uczniów za przygotowanie części artystycznych i opiekę nad uczniami podczas całego przedsięwzięcia.

Organizatorkami akcji były panie Anna Fedyń i Ewelina Krawiec.

Wspólnie spędzony dzień był okazją do zabawy, refleksji i rozmów, które przybliżyły nam prawdę, że zdrowie to jedna z największych wartości  w życiu człowieka, a  Nasza szkoła to miejsce, w którym uczymy się jak dbać o ten skarb.

Mamy nadzieję, że każdy uczeń zapamiętał chodź część zasad zdrowego odżywiania i będzie stosował je zarówno teraz jak i w swoim późniejszym, dorosłym życiu.

  Środa  15.11.2017  ||    Dodała:  Anna F.
 
 73 | Włączamy się w Akcję SZLACHETNA PACZKA...

Włączamy się w Ogólnopolski Projekt SZLACHETNA PACZKA, która od lat łączy rodziny żyjące w niezawinionej biedzie oraz darczyńców, którzy przy współpracy z wolontariuszami przygotowują wyjątkowe paczki świąteczne potrzebującym. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu, rodziny żyjące w trudnej    sytuacji     materialnej     otrzymują    konkretną,

dopasowaną do ich potrzeb pomoc.

Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna. To przede wszystkim spotkanie drugiego człowieka, jego sytuacji, historii życia. To spotkanie osób, które stają się dla siebie ważne, które będą się wspierać i motywować, inspirować do działania, do zmiany, do rozwoju.

Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni nie chcą albo się boją. Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są osamotnieni.

Gorąco namawiamy wszystkich do włączenia się w akcję pomocy najbardziej potrzebującym, w ramach kampanii "Szlachetna Paczka". Możemy dać dużo radości tym, którzy jej bardzo potrzebują. Wszelkich informacji i wskazówek jak działać udzielą panie: Gertruda Lubieniecka - Jakiel i  Aneta Fil.

W niedługim czasie zostanie ogłoszona lista rzeczy, którymi postaramy się pomóc wybranej rodzinie.

!!!  Liczymy na Państwa hojność i dobroć - BĄDŹCIE Z NAMI  !!!

  Poniedziałek  13.11.2017  ||    DodałyGertruda L. i Aneta F.
 
 72 | BÓBR - Międzynarodowy Konkurs Informatyczny...

Informacje dla uczestników Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR.

14 listopada 2017, tj. wtorek), w godzinach 12.00 - 13.00, będą rywalizowali uczniowie klasy 7:

Patrycja Czaban, Anna Malczak, Anna Wołoszczak, Natalia Władyka, Kacper Brejta, Kacper Król, Jakub Józefczyk.    

    

15 listopada 2017, tj. środa, w godzinach 12.00 - 13.00, będą rywalizowali uczniowie klasy 5 i 6:

Julia Nowak, Michał Glinianowicz, Natalia Jagniszczak, Szymon Husejko, Oliwier Łańko, Martyna Łapiszczak, Karol Pajęcki

 

platforma konkursowa mCourser (kliknij i zaloguj się)

 

Zadania do ćwiczenia:

archiwalnymi zadaniami z lat ubiegłych (klikając w zakładkę ZADANIA można obejrzeć wcześniejsze)

  Piątek  10.11.2017  ||    Dodał:  Wacław B.
 
 71 | Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+...

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

Już 2 lutego i 21 marca 2018 r. mijają najbliższe terminy składania wniosków z programu Erasmus+ przez szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, na dofinansowanie w ramach akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia  i  szkolenia",

partnerstwa strategiczne z sektora Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Granty z programu Erasmus+ pozwalają sfinansować 100% wydatków na:

1. W ramach Akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" oraz Akcji "Partnerstwa strategiczne - współpraca szkół" w sektorze Edukacja szkolna:

--- zagraniczne kursy nauki języka dla kadry,

--- zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli,

--- tzw. "wymianę" uczniów i kadry między szkołami,

--- zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli,

2. W ramach Akcji „Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia” w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe:

--- zagraniczne staże i praktyki dla uczniów w przedsiębiorstwach,

--- instytucjach publicznych lub organizacjach pozarządowych,

--- praktyki zawodowe kadry,

--- szkolenia kadry w instytucjach kształcenia lub szkolenia zawodowego.

Zachęcamy do skorzystania ze szkolenia Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+ - praktycznych warsztatów z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

Dla sektora Edukacja szkolna:

20 listopada 2017, Kraków

27 listopada 2017, Poznań

4 grudnia 2017, Warszawa

11 grudnia 2017, Wrocław

Dla sektora: Kształcenie i szkolenia zawodowe:

24 listopada 2017, Warszawa

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo:

--- jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie – 1 lutego i 21 marca 2018 r. dla akcji: "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" i "Partnerstwa strategiczne",

--- jak napisać wniosek, żeby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem generatora wniosków ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie zawiłości formalne,

--- w jaki sposób pozyskać partnera projektu oraz jakie kryteria musi spełniać partner,

--- jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu,

--- jak zaplanować wydatki budżetowe, żeby uzyskać 100% finansowania projektu,

--- jak wygospodarować z budżetu projektu ERASMUS+ dodatkowe fundusze na cele własne placówki np. związane z doposażeniem.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie: www.szkolenia-erasmus.org.

Anna Gadzińska-Kryjak

Agencja Pracy Twórczej

  Piątek  10.11.2017  ||    Dodałap. Dyrektor
 
 70 | 3 TRIATHLON Matematyczny...

Wystartował bezpłatny Ogólnopolski Konkurs "3 TRIATHLON MATEMATYCZNY", który jest skierowany do uczniów szkół podstawowych.

Chętni uczniowie, chcący sprawdzić swoją wiedzę matematyczną powinni zalogować się na stronie internetowej:   http://triathlon.matzoo.pl,   a   następnie

od 24 listopada do 14 grudnia, przez 3 tygodnie, co piątek będą ukazywać się zadania do rozwiązania.

Wśród uczniów, którzy wykonają wszystkie konkurencje, rozlosowane zostaną nagrody.

Zachęcam do udziału w tym konkursie!

!!! NIE CZEKAJ zarejestruj się.

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ z matematyki !!!

  Piątek  10.11.2017  ||    Dodała:  Aneta F.
 
 69 | Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "MATEMATYKA PLUS"...

„Matematyka jest alfabetem,

za pomocą którego Bóg opisał wszechświat.”

Galileusz

W naszej szkole, 6 listopada 2017r odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "MATEMATYKA PLUS".

Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas czwartych, piątej, szóstej i siódmej.

Uczniowie do końca zmagali się z trudnymi zadaniami. Wyniki konkursu poznamy w grudniu. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zdobędą wysokie miejsca.

!!!  Czekamy cierpliwie NA WYNIKI  !!!

  Czwartek  9.11.2017  ||    Dodała:  Aneta F.
 
 68 | Podróż do dalekich INDII z Grupą Podróżników TRZASK...

9 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z p. Dariusz Rocheckim z Grupy Podróżniczej „TRZASK”, który za pomocą   slajdów,   opowieści   i   wspomnień   zabrał   nas

w podróż do INDII.

Wyżej wymieniona grupa  działająca w Gorlicach, to młodzi ludzie ciekawi świata i dążący do jego poznania. Realizują swoje marzenia z dzieciństwa o dalekich, egzotycznych podróżach. Na organizowanych spotkaniach prezentują materiały fotograficzne, bogaty opis słowny wypraw, istotne dla danego rejonu świata informacje oraz ciekawostki.

Dotychczasowe wyprawy grupy to m.in. Skandynawia, Tanzania, Chiny, Rosja i Mongolia, Nepal, Indie, Iran, Tajlandia, Wietnam, Laos i wiele innych ciekawych, egzotycznych zakątków świata.

  Czwartek  9.11.2017  ||    Dodał:  Maciej K.
 
 67 | WIELKI sukces Zosi z klasy 4a...

Za nami etap szkolny konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.

W konkursie brało udział 6 uczniów. Najmłodszą uczestniczką była Zofia Chorążak z klasy 4a, która jako jedyna  zakwalifikowała    się   do    kolejnego    etapu –

wojewódzkiego, który odbędzie się 2 grudnia 2017r. w Krośnie.

!!!  SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI  !!!

   Czwartek  9.11.2017  ||    Dodała:  Ewelina K.
 
 66 | Spotkania z RODZICAMI...

Dyrektor szkoły informuje, że  14.11.2017 r. tj. wtorek odbędą się śródokresowe spotkania z rodzicami, wg. następującego harmonogramu:

Oddział Przedszkolny   – godz. 16.00

Klasa I – III – godz. 16.30

Klasa IV – VI – godz. 17.00

Klasa VII – godz. 16.15

Spotkanie z wychowawcą w klasie VII, poprzedzi prelekcja p. dr Macieja Drwięgi – dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sanoku)

!!!  Obecność obowiązkowa Rodziców  !!!

   Środa  8.11.2017  ||    Dodała:  p. Dyrektor
 
 65 | "Jesteśmy UCZNIAMI" - Uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów...

W dniu 27 października miała miejsce podniosła uroczystość dla uczniów klasy pierwszej - "PASOWANIE NA UCZNIA",  kończąca proces adaptacyjny w nowym środowisku, jakim jest szkoła.

Uroczystość  ta  odbyła  się  z  udziałem  zaproszonych gości:

dyrektor szkoły, Pani Barbary Zdybek oraz Rodziców.

Dzieci swą obecnością  zaszczyciła również Dobra Wróżka. Ogromnym zaskoczeniem było pojawienie się nieproszonego gościa - Złej Wróżki, która za karę, że o niej zapomniano, zamieniła  dzieci w „ZÓŁTODZIOBY”. Cofnięcie złego zaklęcia możliwe było tylko wówczas, jeśli  dzieci udadzą się do czterech krain i z każdej przyniosą  dla Dobrej Wróżki symboliczny dar. Dzieci musiały zatem pokonać długą drogę do „Krainy śpiewu i recytacji”, „Krainy grzeczności i dobrych manier”, „Krainy bezpieczeństwa” oraz „Krainy mądrości i pracy”. W każdej z Krain wykazały się niezwykłymi umiejętnościami i wiadomościami, piękną recytacją i śpiewem. W nagrodę Dobra Wróżka cofnęła złe zaklęcie, a dzieci porzuciły żółte dzioby na rzecz odświętnych, granatowych biretów.

Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a Pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia  i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się deklaracją dzieci, którą wyraziły słowami:

„Ktoś dzisiaj nam zaufał,

I pomysł mamy taki,

My wszystkim pokażemy,

Co mogą pierwszaki!"

Po części oficjalnej czekała na „świeżo upieczonych” uczniów zasłużona nagroda - słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice. Wspólne spotkanie pozwoliło na integrację dzieci, dyrekcji szkoły, wychowawcy klasy oraz rodziców.

  Wtorek  7.11.2017  ||    Dodała:  Anna B.
 
 64 | 102 znicze na AKCJĘ ZNICZ...

W sobotę, 28 października, z dh. hm. Krystyną Chowaniec,  zawiozłyśmy około 240 zniczy zebranych przez drużyny -  4 DH, 9 DH, 25 DH, 11 DH i szkoły, w których działają drużyny - SP w Zahutyniu, SP w Strachocinie i SP 6 w Sanoku,  do  polskiej  parafii

na Ukrainie, w Nowym Mieście koło Dobromila.

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się do akcji i zebrali, aż 102 znicze – światło pamięci zabłyśnie na wielu polskich grobach.

Zapaliłyśmy także znicz przed pomnikiem na zbiorowej mogile Polaków, zamęczonych w niemieckim Zakładzie Karnym w Przedzielnicy (w latach 1941-1944 - była tu karna kolonia rolnicza o bardzo surowym rygorze).

A potem zwiedziliśmy piękny kościół w Nowym Mieście. Proboszcz Parafii w Nowym Mieście, ks. Józef Czarnik składa wszystkim serdeczne podziękowanie.

Więcej relacji z działań 9DH w dziale ZUCHY I HARCERZE

  Poniedziałek  6.11.2017  ||    Dodała:  dh. phm. Marylka K.
 
 63 | Z ekologią za pan brat...

W dniu 25 października uczniowie klas I-III obejrzeli w SDK spektakl ekologiczny pt. „Zabawki w opałach”.

Dzięki głównym bohaterom, a były nimi zabawki robot Robi i lalka   Basia  -   dzieci   mogły   zobaczyć   jaki   los   czeka

niechciane i porzucone zabawki, które trafiły do piwnicy i mają być spalone w piecu. Od strasznego losu mogła ich uratować JANECZKA - Stara Pajęczyca zamieszkująca piwnicę.

Dzieci w trakcie przedstawienia odpowiadały na pytania aktorów, pomagały na scenie w segregacji odpadów. Biorąc czynny udział w przedstawieniu poznały, jakie konsekwencje dla środowiska niesie spalanie śmieci w piecach, co to jest smog, niska emisja, jak segregować odpady.

Była to doskonała zabawa połączona z dużą dawką informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

  Poniedziałek  6.11.2017  ||    Dodała:  Anna B.
 
 62 | Warsztaty teatralne i kulinarne klasy 7...

 

W październiku uczniowie klasy 7 wzięli udział w warsztatach teatralnych w BWA Galerii Sanockiej oraz warsztatach kulinarnych w Restauracji XAVITO w Sanoku.

Warsztaty teatralne poprowadził p. Sławomir Woźniak -dyrektor BWA oraz reżyser Teatru BWA. Młodzi ludzie pod kierunkiem p. Sławka wykonywali różne ćwiczenia i zadania aktorskie, prezentując różne zawody, odgrywając

proste dramo-scenki oraz bawiąc się w rzeźbiarzy rzeczywistości.

Podczas warsztatów kulinarnych, pod okiem profesjonalnego kucharza, przygotowywali pizze, według własnego pomysłu.

Było przy tym wiele zabawy, a po upieczeniu w fantastycznym piecu, konsumpcja w miłym towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy.

Na zakończenie każdy, młody kucharz otrzymał pamiątkowy dyplom oraz plakietkę AKADEMII MAŁEGO PIZZERA XAVITO.

Mamy nadzieję na kolejne TAK wspaniałe WAGARY.

  Sobota  4.11.2017  ||    Dodał:  Wacław B.
 
 61 | Obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania...

W dniu 7 listopada 2017 r., tj we wtorek będziemy obchodzili w naszej szkole, Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Z tej okazji naszą szkołę odwiedzą p. DIETETYCZKI z Gabinetu BONNE SANNTE, które poprowadzą ciekawą prelekcję o zdrowym żywieniu.

Klasy   pod  opieką   swoich   wychowawców   wykonają

smaczne i zdrowe zadania kulinarne oraz wezmą udział w konkursie pod hasłem: "ZDROWO JEMY - DŁUGO ŻYJEMY".

szczegółowy harmonogram dnia...

Szkolny Konkurs Zdrowego Żywienia...

  Sobota  4.11.2017  ||    Dodały:  Anna F. i Ewelina K.
 

 
 

e-Dziennik
wersja testowa

Biuletyn Informacji
Publicznej

Zapisy
do Pierwszej Klasy
w SP6

Wychowanie
Przedszkolne
w SP6

Podaruj nam
1 procent

Sylwetka
Absolwenta SP6

Nasz kanał
YouTube

Bezpieczne
wakacje

Szkoła
Odkrywców Talentów

Szkoła
W Ruchu

Certyfikat
PROMOTOR EKOLOGII

Jubileusz 10-lecia

Drodzy Przyjaciele

Biesiada Rodzinna

Nasi
bohaterowie

Nasza Szkoła

Nasza Biblioteka

Polecamy

Przetargi

Sanockie Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
 
 

 
 

 
 

Zapraszam do obejrzenia naszej szkolnej 
witryny internetowej

 

 

 
 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007