wortal www.sp6.sanok.prox.pl powstał 1 stycznia 2007 roku

38-500 SANOK, ul. Przemyska 80, tel. +48 13 4630996

 

AKTUALNOŚCI 

 

KRONIKA 

 

NASZA OFERTA 

 

NASZ PATRON 

 

SZKOŁA WSPÓŁPRACY 

 

TROCHĘ HISTORII 

 

KĄCIK RODZICA 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA 

 

SPRAWDZIAN po 6 KL. 

 

SZKOŁA bez PRZEMOCY 

 

ODKRYWAMY TALENTY 

 

BIESIADA RODZINNA 

 

KADRA 

 

UCZNIOWIE 

 

KONKURSY 

 
 

FILMY 

 

BIBLIOTEKA oraz ICIM 

 

GAZETKA SZÓSTECZKA 

 

STS UKS "szóstka" 

 

ZESPÓŁ MARAKASY 

 

ZUCHY i HARCERZE 

 

DOKUMENTY 

 

HISTORIA WWW 

 

KONTAKT 

 


 
 
 

 
  Szkola Podstawowa nr 6 w Sanoku

aktualności...

 
 
 190 | Turnieje z okazji ,,Dnia Dziecka" - piłkarskie święto dla najmłodszych.

 

Jak co roku, z okazji,, Dnia Dziecka", Fundacja Promocji Sportu EKOBALL organizuje szereg turniejów dla najmłodszych piłkarzy.
Szczególnie na ten czas czekają dzieci trenujące pod szyldem EKOBALL w klasach 0-3, gdyż większość z nich nie trenuje jeszcze w innych ekoballowskich grupach i nie uczestniczy systematycznie w meczach piłkarskich, a takie właśnie turnieje są dla nich nagrodą za uczestnictwo w zajęciach. Na Arenie Sanok 29 maja w piłkarskim turnieju udział wzięło ok.100 dzieci w wieku 7-8 lat. Dla większości z nich nie liczył się wynik, a dobra zabawa, zresztą turnieje dla najmłodszych z reguły mają właśnie taką ideę. Ważne były puchary, dyplomy i nagrody, ale największą atrakcją była pizzy na zakończenie imprezy. Nasza Szkoła w imprezie zajęła 5 miejsce, choć od półfinału byliśmy o krok. I miejsce zajęła SP Nr 1.
WSZYSTKIM ZAWODNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

   Poniedzialek 1.06.2015 ||    Dodał: Maciej K.
 189 | "Hej Bieszczady, jakie cudne."

 

W dniu 29 maja uczniowie klasy Ia i Ib udali się na przyrodniczo-krajoznawczą wycieczkę w Bieszczady.
Ważnym miejscem naszego pobytu były Ustrzyki Dolne, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze. To tutaj dzieci mogły podziwiać okazy różnych zwierząt żyjących na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach warsztatowych, podczas których obejrzały prezentację multimedialną, rozpoznawały gatunki niektórych zwierząt oglądając i dotykając ich sierści, zapoznały się z głosami wybranych ptaków, układały klocki z podobizną zwierząt zamieszkujących Bieszczady oraz rozwiązywały zagadki przyrodnicze. Następnie udaliśmy się do Soliny, gdzie większość dzieci była po raz pierwszy. Spacer koroną zapory oraz deptakiem sprawił im ogromna frajdę, tym bardziej, że miały możliwość zakupu pamiątek. Kolejnym miejscem pobytu były Myczkowce, gdzie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowo- Rehabilitacyjny Caritas, znany od wielu lat jako "Miasteczko Miłości". Tutaj dzieci mogły podziwiać piękne miniaturowe makiety 140 najstarszych drewnianych kościółków, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. Dużą niespodzianką było też utworzone na terenie ośrodka minii-zoo. Największą uwagę dzieci wzbudził paw, który z pięknymi rozpostartymi skrzydłami wykonywał taniec godowy. Dalej, nasza wycieczkowa trasa wiodła do Leska do "Słodkiego Domku", gdzie dzieci- zajadając lody-mogły chwilowo odpocząć oraz pobawić się na tutejszym placu zabaw. Nasz pierwszy wspólny wyjazd dostarczył dzieciom wiele radości i nowych wrażeń, a jednocześnie wzbogacił szkolną wiedzę o wiele informacji i ciekawostek dotyczących flory i fauny Bieszczadów.
Wychowawcy klas, Pani Anna Blecharczyk i Pani Anna Łakoś, bardzo dziękują Rodzicom zaangażowanym w organizację wycieczki oraz tym, którzy uczestniczyli w wycieczce i pomagali w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

   Niedziela 31.05.2015 ||    Dodała: Anna B.
 188 | Uczniowie powitali Symbole ŚDM

 

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie dopiero za rok, a w naszej szkole już dziś uczniowie powitali Symbole ŚDM. O godz. 9.00 na parkingu naszej szkoły pojawił się samochód - kaplica z Krzyżem i Ikoną Matki Bożej, Symbolami Światowych Dni Młodzieży.
Święty Jan Paweł II w orędziu na Światowe Dni Młodzieży wyjaśniał - "Maryja jest wam dana, by pomóc wam wejść w bardziej szczery i osobisty kontakt z Jezusem. Swoim przykładem Maryja uczy was utkwienia, spojrzenia i miłości w Tym, który ukochał nas jako pierwszy". "Krzyż jest znakiem Chrystusa, który szuka człowieka".
Po zaśpiewaniu Barki Symbole zostały wniesione przez harcerzy i strażaków na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się uroczyste przywitanie. Następnie ksiądz proboszcz naszą szkołę zawierzył Bożemu Miłosierdziu. Po zakończonych modlitwach Każdy uczestnik uroczystości mógł dotknąć Krzyża i Ikony.
Nawiedzenie Symboli ŚDM zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu przed budynkiem szkoły.
Dzisiejsza uroczystość na długo zapadnie w Naszych sercach.

   Piątek 29.05.2015 ||    Dodała: Agnieszka M.
 187 | Wycieczka do Krakowa

 

22 maja uczniowie klasy IV wraz z opiekunami odwiedzili Kraków. Zobaczyli zabytki miasta- Rynek Główny ,Sukiennice, przeszli Drogą Królewską na Wawel ,gdzie zwiedzili Groby Królewskie i Dzwon Zygmunta. Odwiedzili także wawelskiego smoka, który choć wygląda groźnie nie zrobił im krzywdy. Bogatsi o zakupione pamiątki udali się do zoo. Oglądanie na " żywo "zwierząt znanych z fotografii i telewizji wywarło na uczniach duże wrażenie. Wycieczka była udana, dostarczyła wiele pozytywnych emocji, była też lekcją historii, która z pewnością pozostanie w pamięci.

   Czwartek 28.05.2015 ||    Dodała: Dorota S.
 186 | Przedstawienie profilaktyczne "Uwierz w siebie"

 

25 maja 2015r. uczniowie obejrzeli przedstawienie profilaktyczne zaprezentowane przez Teatr "Kurtyna" z Krakowa. Spektakl "Uwierz w siebie" to porywająca, a zarazem wzruszająca historia Beatki, wrażliwej i uczuciowej uczennicy przedostatniej klasy szkoły podstawowej, którą niespodziewanie dotykają piętrzące się problemy z nauką, co może zagrażać jej promocji do następnej klasy.
Głównym źródłem jej kłopotów jest niestabilna i złożona sytuacja rodzinna. Pewnego dnia pod naciskiem starszych kolegów dziewczyna zgadza się wziąć udział w niebezpiecznej "zabawie" picia alkoholu i w efekcie, będąc w bardzo ciężkim stanie zdrowia, trafia do szpitala razem z innymi uczniami. To dramatyczne wydarzenie ma fundamentalny i wszechstronny wpływ na zmianę całej sytuacji rodzinnej Beaty. Beata, po powrocie ze szpitala zamierza przewartościować swój stosunek do kwestii akceptacji swojej osoby w środowisku rówieśniczym, podejmuje działania wspierające ojca walczącego z nałogiem i uczy się na nowo, jak praktycznie wdrażać w życie pojęcie asertywności.

   Czwartek 28.05.2015 ||    Dodała: Grażyna S.
 185 | Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej

 

25 maja na boisku "Orlik" przy SP-1 w Sanoku odbyły się Powiatowe Zawody Piłki Nożnej. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które walczyły w dwóch grupach o tytuł mistrza województwa. Nasza reprezentacja w składzie: A. Kuzicki, S. Śmierz, J. Trybała, M. Malczak, K. Gnap, A. Rycyk, D. Gburyk, K. Potok, K. Pajęcki i K. Kopiec rozegrała 3 mecze ale nie udało się nam wejść do grupy finałowej.
Wyniki meczów:
SP-6     SP-2   0:1
SP-6     SP-4   0:4
SP-6     SP-Tarnawa   1:3

   Środa 27.05.2015 ||    Dodał: Maciej B.
 184 | Wycieczka do Pstrągowej

 

19.05.2015 dzieci z oddziału przedszkolnego "Oa" były na wycieczce w Pstągowej. Miło spędziły cały dzień, który był wypełniony róznymi atrakcjami. Poznały tam zwierzęta- lamy, kucyki, daniele. Odbyły przejażdżkę wozem po okolicy,bawiły sie na placu zabaw. Wśród atrakcji było również grillowanie, pieczone ziemniaki z ogniska i słodkosci. Po przyjeździe do Sanoka , Rodzice zaprosili jeszcze swoje pociechy na lody do McDonald's. Nauczycielka i dzieci dziekuja Rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki, a w szczególnosci panu M.Gorczycy, pani M.Sadlik i Rodzicom, którzy uczestniczyli w wycieczce.

   Wtorek 26.05.2015 ||    Dodała: Małgorzata P.
 183 | Wycieczka klasy II

 

21 maja uczniowie klasy II wraz z rodzicami, księdzem Pawłem, księdzem Jackiem i wychowawcą byli na wycieczce "pokomunijnej" w Tarnowcu, w którym znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia oraz cudowna figura Matki Bożej Tarnowieckiej. Kustosz Sanktuarium przedstawił dzieciom zawiłe losy figury, która ma już około 500 lat.
Po uroczystej mszy uczniowie dziękowali swoim rodzicom za dar życia, zwiedzali Sanktuarium oraz czerpali wodę z cudownego źródełka.
Gdy już zostały zaspokojone potrzeby duchowe na wszystkich czekały grilowane kiełbaski, ciepła herbata i słodycze. Mimo, że pogoda nie była najładniejsza wszystkim dopisywały humory. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca.

   Nedziela 24.05.2015 ||    Dodała: Marylka K.
 182 | "Nocka" na Bazie BERDO

 

Ciekawą przygodę przeżyły harcerki z 9DH w dniach 15-16 maja - wspólnie z drużynową wybrały się na "nockę" do Bazy BERDO w Myczkowcach. Wyruszyły zaraz po lekcjach w piątek. Podróż autobusem, następnie rejs łodzią po Zalewie i dotarły do harcerskiej bazy ukrytej wśród drzew. Czas szybko mijał, ponieważ poza wesoła zabawą, wspólnym integrowaniem się była też praca na rzecz bazy. Dziewczyny pielęgnowały rabatki kwiatowe i pomagały w przygotowaniu dekoracji na akcję zuchową "Florek". A wieczorem przy obrzędowym ognisku swoje Harcerskie Przyrzeczenie złożyła Kasia. Z pewnością wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci.

   Wtorek 19.05.2015 ||    Dodała: Marylka K.
 181 | Wycieczka - Ranczo Pstrągowa

 

14 maja 2015 roku uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą uczestniczyli w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej Ranczo - Pstrągowa.
To znakomite miejsce na wypoczynek oraz ciekawą edukację przyrodniczą.
Po przybyciu na miejsce - zwiedzaliśmy Mini ZOO w stylu Safari, mogliśmy poruszać się między zwierzętami.
Zwierzęta żyją na 10-cio hektarowym terenie, wszystkie są oswojone, bez problemu można do nich podejść bardzo blisko a większość z nich je z ręki i daje się pogłaskać. Podziwialiśmy m. in. daniele, lamy i kucyki. Wiele emocji wzbudzały zajęcia w gospodarstwie rolnym. Mieliśmy okazję "przypomnieć sobie" jak wygląda krowa, koń i świnie. Od pani gospodyni dostaliśmy na pamiątkę zielone jajko, które otrzymało imię "Doris". Atrakcji było co niemiara: łowienie ryb, przejażdżka po okolicy wozem drabiniastym i oczywiście gry i zabawy takie jak: orientacja w terenie czy sprawnościowe.
Relaks na łonie natury to idealny sposób na rozstanie się z myślami o szkole i problemach dnia codziennego.

   Wtorek 19.05.2015 ||    Dodała: Pelagia B.
  HOME

zobacz również...

| 180 - 171 | 170 - 161 |

| 160 - 151 | 150 - 141 | 140 - 131 | 130 - 121 | 120 - 111 | 110 - 101 | 100 - 91 |

| 90 - 81 | 80 - 71 | 70 - 61 | 60 - 51 | 50 - 41 | 40 - 31 | 30 - 21 | 20 - 11 | 10 - 1 |

 

 
 

Sylwetka
Absolwenta SP6

Szkolne filmiki

Bezpieczne
wakacje

Szkoła
Odkrywców Talentów

Szkoła
W Ruchu

Certyfikat
PROMOTOR EKOLOGII

Jubileusz 10-lecia

Drodzy Przyjaciele

Biesiada Rodzinna

Nasi
bohaterowie

Nasza Szkoła

Nasza Biblioteka

Polecamy

Przetargi

Sanockie Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
 
 

 
 

 
 

Zapraszam do obejrzenia naszej szkolnej 
witryny internetowej

 

 

 
 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja 2007