22 | BEZPIECZNA DROGA do szkoły...

Ponieważ kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację w tym kierunku, 19 września, w naszej szkole, odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 z POLICJANTEM - panem asp. szt. Michałem Władyką

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Pan Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz stosowanie się do znaków świetlnych. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu, bądź tornistrze oraz zasadach przewożenia dzieci w samochodzie.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań, na które pan policjant wyczerpująco odpowiadał.

Po zakończonej części teoretycznej przeszliśmy do praktyki. Wraz z nauczycielkami i funkcjonariuszami uczniowie udali się na przejście dla pieszych, aby sprawdzić „na własnej skórze” jak zachować się na pasach.

Wszyscy zaliczyli zadanie celująco za co zostali nagrodzeni kolorowymi odblaskami. Dzieci również odwdzięczyły się policjantom pięknie recytując wiersz o zasadach ruchu drogowego.

Dzięki takim spotkaniom na pewno wzrasta świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

!!!  Składamy serdeczne podziękowania dla POLICJANTÓW za poświęcony czas  !!!

Piątek  21.09.2018  ||    Dodała:  Kamila M.