26 | Ogólnopolska Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018...

Jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018.

Reprezentacja szkoły, którą stanowili uczniowie klasy ósmej, pod opieką wychowawcy klasy - p. Wacława Bojarskiego, ruszyła nad rzekę San, w okolicy Centrum Handlowego CARREFOUR, gdzie wyznaczono miejsce zbiórki przed rozpoczęciem sprzątania.

Po przybyciu przedstawiciela Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej Urzędu Miasta Sanoka, który w imieniu p. Tadusza Pióro - Burmistrza Miasta Sanoka, powitał nas i podziękował za udział w akcji, rozdaniu rękawiczek i worków na śmieci oraz przekazaniu informacji o trasie naszego sprzątania, zabraliśmy się ostro do pracy. Kolejny raz okazało się, że nasze społeczeństwo nie dojrzało jeszcze do poziomu dbania o dobro wspólne. Śmieci w postaci butelek plastikowych, butelek szklanych po alkoholu, puszek po piwie, opakowań po różnych produktach spożywczych, zużyte przewody, gumowe węże było co nie miara. Choć mamy świadomość, że brzeg Sanu znowu zostanie zasypany tymi odpadami, cieszymy się, że udało nam się oczyścić ten rekreacyjny teren.

W trakcie sprzątania mijało nas wielu mieszkańców ze swoimi pupilami - pieskami. Gratulowali nam udziału w akcji i zwracali uwagę, że najgorsze co widzą na trasie ich spacerów to potłuczone, szklane butelki.

!!!  MAMY NADZIEJĘ, ŻE UCZESTNICZĄC W TEGO TYPU AKCJACH ZAPAMIĘTAMY, ABY W PRZYSZŁOŚCI - SAMI NIE ŚMIECIĆ !!!

Niedziela  23.09.2018  ||    Dodał:  Wacław B.