29 | Mobilne Muzeum Multimedialne...

W czwartek 20 września, uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunami wybrała się na jesienną wycieczkę.

Na lekcji trzeciej wyszliśmy ze szkoły i spacerkiem dotarliśmy  do centrum miasta. Tam zwiedziliśmy Mobilne Muzeum Multimedialne, zorganizowane z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Muzeum to od czerwca przemierza Polskę. Jego celem jest przybliżenie wiedzy nt. historii Polski oraz przekazywanie postaw patriotycznych.

Uczniowie również uczestniczyli w plenerowej grze planszowej. Pierwsze miejsce zajęła Ania. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Również wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi. Zrobiliśmy sobie wesołe zdjęcia w foto-budce oraz na specjalnie oznaczonych kartach, każdy samodzielnie przybił pieczątki z orłem polskim z różnych okresów historycznych.

Na koniec naszej wycieczki zafundowaliśmy sobie ulubione słodkości. Kolejna wyprawa zaliczona do udanych.

Wtorek  25.09.2018  ||    Dodał:  Krzysztof B.