29 | Ogólnopolska Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018...

W minionym tygodniu już po raz 25 w Polsce odbyła się Ogólnopolska Akcja „Sprzątanie Świata”. W tym roku przebiegała pod hasłem: „Akcja -  segregacja! 2x więcej, 2 x czyściej”.

Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Jest to bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Uczniowie naszej szkoły,  wraz z nauczycielami, wyposażeni w rękawice i worki przyłączyli się do tej szczytnej akcji.

Najmłodsi  z Oddziału Przedszkolnego zajęli się porządkowaniem terenu wokół naszej szkoły, a uczniowie klas I-III posprzątali teren przy drodze prowadzącej na cmentarz oraz tereny przyległe do osiedlowych dróg.

Starszym uczniom klas IV-VII do uporządkowania przypadły okolice mostu Olchowieckiego.

Wyjście w teren poprzedził APEL, na którym przypomniano ideę tej akcji, jej cele, zasady segregacji odpadów, a także zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zbierania odpadów.

Pogoda bardzo nam dopisała i cała akcja przebiegła w radosnym i miłym nastroju.  Uczniowie  chętnie uczestniczyli w zbiórce odpadów wspierając swą postawą idee akcji, a cały czas nad ich bezpieczeństwem czuwali wychowawcy poszczególnych klas i pozostali  nauczyciele.

Koordynatorami akcji w naszej szkole były panie Anna Blecharczyk i Anna Fedyń, opiekunowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

Wtorek  25.09.2018  ||    Dodały:  Anna F. i Anna B.