33 | Laboratorium ROBOTYKI...

Uczniowie klasy 4a i 4b rozpoczęli w roku szkolnym 2018/2019 swój udział w Laboratorium ROBOTYKI, które prowadzi p. Wacław Bojarski - nauczyciel informatyki w naszej szkole.

Dzieciaki wykorzystując zestawy edukacyjne klocków LEGO WeDo 2.0, tworzą oraz programują proste konstrukcje, pracując w dwuosobowych zespołach. Na początku należało posortować klocki w odpowiednie przegródki, aby na kolejnych zajęciach łatwiej było budować. Pierwszą konstrukcję nazwaliśmy "Ślimak, ślimak wystaw rogi...". Ku naszemu zaskoczeniu po zmontowaniu elementów według schematu przygotowanego przez firmę LEGO Education i połączeniu się z mózgiem robota - śliamak "ożył". Mrugał różno kolorowym światłem, wydawał przy tym śmieszne dźwięki. Zabawy było co nie miara. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć.

Nasze działania nie byłyby możliwe bez zaangażowania p. Barbary Zdybek - dyrektora szkoły, która zgromadziła i zabezpieczyła w budżecie szkoły ok. 17.000 zł. na zakup tabletów i zestawów, na których pracujemy.

!!!  SERDECZNIE ZA TO DZIĘKUJEMY  !!!

Niedziela  30.09.2018  ||    Dodał:  Wacław B.