38 | Europejski Dzień Języków Obcych...

W czwartek 27 września w naszej szkole obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy.

W celu uczczenia tego wydarzenia każda klasa miała przygotować gazetkę klasową na ten temat oraz przebrać się w barwy wybranego państwa.

Trzyosobowe drużyny wybrane spośród uczniów klas V - VIII brały udział w konkursie wiedzy z języków obcych „WE ARE THE CHAMPIONS”. Reprezentanci klas musieli zmierzyć się m.in. z:

--- literowaniem po angielsku,
--- rozpoznawaniem  flag,
--- znanych miejsc, budowli,
--- postaci z dziedziny polityki i muzyki.

Konkurs poprzedziły występy najmłodszych uczniów naszej szkoły – ZERÓWKOWICZÓW, którzy zatańczyli i zaśpiewali piosenkę „Hello to all the children of the world” oraz wystąpili w krótkim nagraniu, w którym próbowali odpowiedzieć na pytanie:

Dlaczego uczymy się języków obcych?

W przerwie miedzy konkurencjami wystąpiła klasa 5a, która wyrecytowała humorystyczne wierszyki na temat nauki języków obcych.

Najlepiej w konkursie wypadła klasa 7 w składzie: Natalia Jagniszczak, Martyna Łapiszczak, Kacper Pajęcki. Na miejscu drugim znalazła się klasa 6, a trzecie miejsce przypadło klasie 5b.

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był BON ZAPEWNIAJĄCY DZIEŃ BEZ PYTANIA oraz słowniki i drobne upominki. Za 2 i 3 miejsce klasy otrzymały również bon, który gwarantował uczniom klasy przedmiot bez pytania. Ponadto wszystkie klasy otrzymały dyplomy za udział w obchodach tego święta.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom dziękujemy za udział, wyrażając nadzieję , iż spotkanie będzie stanowić ciekawe doświadczenie i dodatkowy impuls do nauki języków obcych.

Uroczystość została przygotowana przez nauczycielki języków obcych: mgr Ewelinę Krawiec oraz mgr Karolinę Serafin.

Wtorek  2.10.2018  ||    Dodała:  Ewelina K.