KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


42 | Jesteśmy GOTOWI do bicia REKORDU z Fundacją WOŚP...

STRONA GŁÓWNA

W roku szkolnym 2018/2019 postanowiliśmy przyłączyć się do BICIA REKORDU w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które przeprowadza Fundacja WOŚP w ramach programu "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ".

5 października 2018 r., na lekcji 2, 3 i 4 we współpracy z Ratownikami Medycznymi Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, panami: Pawłem Pelczarem, Tomaszem Fuksą, Marcinem Brygidynem, Rafałem Penarem i Rafałem Mołkiem postanowiliśmy przypomnieć naszym uczniom jak udzielamy pierwszej pomocy przedmedycznej i praktycznie przećwiczyć prawidłowe wykonanie resuscytacji.

Nasza szkoła od samego początku przyłączyła się do programu i od 2006 roku prowadzi w klasach I-III praktyczne szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Koordynatorką jest p. Mariola Bodnar.

Już 16 października, na 17 stanowiskach z fantomami, 102 uczniów z Oddziału Przedszkolnego, klas I-III oraz klas IV-VIII przystąpi do jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Nad prawidłowością przebiegu naszych działań będą czuwać OBSERWATORZY z Medycznej Szkoły Policealnej im. Anny Jenke z Sanoka.

!!!  MAMY NADZIEJĘ NA SUKCES I POBICIE ZESZŁOROCZNEGO REKORDU - SIEMA  !!!

Ewa Mołek i Wacław Bojarski

Koordynatorzy Bicia Rekordu 16.10.2018 r

Szkoły Podstawowej nr 6im. Jana Pawła II w Sanoku

 

      Niedziela  7.10.2018  ||    Dodał:  Wacław B.