40 | Wojewódzkie podsumowanie roku sportowego...

W dniu 3 października br. w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyło się wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2017/2018.

Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych:

--- Igrzyska Dzieci,
--- Igrzyska Młodzieży Szkolnej,
--- Licealiada.

W ubiegłym roku szkolnym zorganizowano tego typu zawody we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 106 tysięcy młodych sportowców.

Za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Dzieci sklasyfikowano aż 606 szkół podstawowych. Wyróżniono 8 najlepszych.

1 miejsce – SP Nr 1 Sanok
2 miejsce – SP Nr 2 Ustrzyki Dolne
3 miejsce – SP Nr 3 Tarnobrzeg
4 miejsce – SP Nr 5 Dębica
5 miejsce – SP Nr 1 Pruchnik
6 miejsce - SP Nr 14 Przemyśl
7 miejsce - SP Nr 14 Krosno

8 miejsce - SP Nr 4 Sanok

Patronat nad klasyfikacją szkół objęła pani Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty. Patronat honorowy nad całym cyklem Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej objął również Marszałek Województwa Podkarpackiego pan Władysław Ortyl. Klasyfikacja gmin i powiatów odbywa się o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego.

W kategorii gmin za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży sklasyfikowano prawie wszystkie bo 154 gminy. Nagrody odebrały 4 najlepsze:

1 miejsce – miasto Sanok
2 miejsce – miasto Rzeszów

3 miejsce – miasto Przemyśl

Najlepszą gminą wiejską została po raz kolejny gmina Żyraków (powiat dębicki).

Prowadzona była również klasyfikacja powiatów. Tutaj już wszystkie 25 powiatów brało udział w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. W kategorii Igrzysk Dzieci i  Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

1 miejsce – Powiat Sanocki
2 miejsce – Powiat Dębicki
3 miejsce – Powiat Grodzki Rzeszów

Gospodarzem imprezy był Burmistrz Miasta Sanoka - p. Tadeusz Pióro.

Uroczystość prowadził p. Rafał Jasiński, a uświetniły ją występy zespołu FLAMENCO z MDK w Sanoku.

Czwartek  4.10.2018  ||    Dodał:  Maciej K.