43 | Spotkanie z podróżnikiem z Grupy TRZASK...

2 października we wtorek odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Uczniowie klas 0 – 3 brali w nim udział na pierwszej godzinie lekcyjnej, a uczniowie klas starszych na drugiej i trzeciej.

Tym razem uczniowie wysłuchali opowieści o wyprawie do Islandii. Prezentację prowadził Samuel Kempski – przedstawiciel Grupy Podróżniczej „TRZASK”.

Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała ciekawych opowieści. Zobaczyliśmy Wulkan Eldfell – którego erupcja w roku 1973 poruszyła całą Islandię, Lodowiec Vatnajokull – drzemiącą bombę zegarową, konie – kuce islandzkie, które z kucami niewiele mają wspólnego, Jezioro Myvant – oraz wulkany leżące na jeziorze, które najlepiej podziwiać z lotu ptaka. Spotkanie było niezwykle ciekawe.

Prelekcja i zdjęcia zrobiły duże wrażenie na naszych uczniach. Zapewne niejeden z nas chciałby wyruszyć na Islandię.

Poniedziałek  8.10.2018  ||    Dodał:  Krzysztof B.