50 | Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem...

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla klas V - VIII. Etap pierwszy „Czytam – Wiem!. Język polski” został przeprowadzony 28 września br. na drugiej godzinie lekcyjnej.

W kolejnych etapach, raz w miesiącu każdy uczeń będzie pisał test – czytanie ze zrozumieniem z języka polskiego, historii, języka angielskiego, matematyki itd. Pod koniec roku szkolnego nastąpi zsumowanie zdobytych punktów i wyłonienie zwycięzców. Pomysłodawcą konkursu jest Pani Wicedyrektor Irena Bojarska.

A jakie korzyści będą mieć uczniowie?

Wykształcenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem:

v  ułatwi uczniom naukę różnych przedmiotów i będzie rzutowało na dalsze odnoszenie sukcesów w edukacji szkolnej.
v
ułatwi usamodzielnienie się ucznia w zdobywaniu wiedzy.
v
ułatwi korzystanie z informacji zawartych w różnego rodzaju dostępnych źródłach.
v
pomoże odnieść sukces podczas rozwiązywania testów kompetencji .
v
ułatwi uczestnictwo w kulturze i codziennym życiu.
v
znacznie skróci czas przyswajania nowych treści.

Już niedługo rozstrzygnięcie pierwszego etapu. I przekazanie wyników.

!!!  Dziękujemy uczniom za udział w konkursie  !!!

Piątek  12.10.2018  ||    Dodał:  Krzysztof B.