49 | Wycieczka klasy 3 do Fabryki Czekolady..

3 października uczniowie klasy III wraz z wychowawcami zwiedzali Fabrykę Czekolady w Korczynie.

Wzięli udział w 1,5 godzinnych warsztatach, które prowadził MISTRZ POLSKI CUKIERNIKÓW Mirosław Pelczar – właściciel firmy Mirosław Pelczar CHOCOLATIER.

Cukiernictwo jest wielką pasją pana Mirosława. Już od najmłodszych lat wiedział co chce robić w przyszłości i to, że chce być cukiernikiem. Słodkie marzenia się spełniły i dziś jest światowej klasy twórcą ręcznie robionych czekolad, smakowitych trufli, pralin i czekolad pitnych.

W trakcie warsztatów wszyscy poznali historię czekolady i firmy. Mieli okazję w trakcie trwania prezentacji degustować różne czekoladowe smaki. Dokładnie zapoznano się z proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki.

Teraz dzieci już wiedzą w jakich zakątkach świata rosną drzewa kakaowe oraz jakie maszyny i urządzenia potrzebne są do produkcji czekolady. Każdy uczeń samodzielnie wykonał czekoladowego lizaka i tabliczkę czekolady.

Dodatkową atrakcja był film “Pochodzenie kakao i Historia kakao i czekolady“ oraz największa czekoladowa fontanna w Polsce.

To była wyjątkowo edukacyjna i słodka wycieczka.

Czwartek  11.10.2018  ||    Dodała:  Marylka K.