54 | Dwa Spektakle Teatralne...

Uczniowie klas piątych i szóstej obejrzeli adaptację teatralną popularnej powieści dla młodzieży Andrzeja Maleszki pt.: „MAGICZNE DRZEWO. CZERWONE KRZESŁO" w Sanockim Domu Kultury.

Widowisko odbyło się 11 października, młodzież uczestniczyła w spektaklu z piosenkami, który poza warstwą przygodową przedstawiał emocjonalne rysy postaci. Co by się stało, gdybyśmy byli w stanie spełniać wszystkie swoje życzenia? Właśnie o tym opowiadał spektakl „Czerwone krzesło”. Świetnie zrealizowany, z elementami pokazów filmowych, gry świateł itp. Naszym uczniom bardzo się spodobał ten spektakl.

Dzień później 12 października uczniowie klas starszych – siódmej i ósmej uczestniczyli w przedstawieniu również Teatru Współczesnego pt. „BALLADYNA”. Była to klasyczna inscenizacja dramatu Juliusza Słowackiego. Tematyka bardziej poważna, historia dwóch sióstr Aliny i Balladyny, w których zakochał się książę Kirkor. Nasi uczniowie z zaciekawieniem obserwowali kolejne akty dramatu. Na uwagę zasłużyła scenografia i kostiumy, które robiły duże wrażenie na widzach. Teatr to miejsce spotkania odbiorcy z żywym słowem.

!!!  Oby więcej takich spotkań  !!!

Sobota  13.10.2018  ||    Dodał:  Krzysztof B.