58 | Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem...

Dnia 16 października przypada Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem.

W XXI wieku nie brakuje żywności na świecie tylko źle nią gospodarujemy. Bardzo dużo jedzenia marnuje się, albo jest wyrzucane.

Jeśli możecie Państwo przekazać produkty żywnościowe z dłuższą datą ważności (np. makaron, mąka, cukier, olej, kasze, konserwy, dżemy) w dniach od 15 do 25 października proszę przynieść do szkoły lub podać przez ucznia, my je zbierzemy i przekażemy tym, którzy potrzebują jedzenia, ucząc dzieci dzielenia się z drugim.

16 października wspominamy wybór PAPIEŻA POLAKA - może to nie przypadek, że został On wybrany właśnie w Dzień Walki z Głodem.

Jan Paweł II w sposób szczególny, przez całe swoje życie walczył z głodem i pokazywał jak ważne jest myśleć o innych i nie przechodzić obojętnie obok takiego strasznego cierpienia tylu ludzi. Zachęcał nas do tego abyśmy działali - mówił: "Chcesz walczyć z głodem - zmień życie!"

!!!  Z góry DZIĘKUJEMY za przyłączenie się do akcji - LICZYMY NA WAS  !!!

Wtorek  16.10.2018  ||    Dodała:  Gertruda L. J.