KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


64 | REKORD 2018 pobity...

STRONA GŁÓWNA

No i udało się...

REKORD 2018 w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo oddechowej ZOSTAŁ POBITY.

Byliśmy aktywnymi uczestnikami tego przedsięwzięcia. Na 17 stanowiskach ustawiło się 6 młodych ratowników, którzy pod opieką doświadczonych obserwatorów z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku oraz Medycznej Szkoły Policealnej im. Anny Jenke w Sanoku przystąpiło do ratowania "życia ludzkiego" poprzez 30  uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechy i tak naprzemiennie przez 30 minut.

Początkowo to zadanie wydawało nam się proste, ale już po chwili z każdego młodego ratownika zaczął lać się pot i widać było, że jest to wyzwanie nie lada. Cały czas rytmiczne uściski, wdechy i tak w kółko. Prowadzący BIBIE REKORDU, pan Wacław Bojarski, na poczekaniu wymyślił historię, która oby nigdy się nie wydarzyła - w Bieszczadach, w miejscowości Lutowiska wydarzył się wypadek. Okazało się, że mamy 17 poważnie poszkodowanych, którym musimy udzielić pierwszej pomocy poprzez resuscytację. Do przyjazdu Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego minie co najmniej 30 minut. Jesteśmy zdani tylko na siebie. Tylko nasze skuteczne działanie może uratować życie poszkodowanych. No i spisaliśmy się na medal. Każdy z dużym zaangażowaniem uciskał i wdychał, uciskał i wdychał i tak naprzemiennie no stop.

Było nas dokładnie 102 osoby, uczniowie z klas 0 - VIII oraz trzech nauczycieli: pani Kamila Mika i panowie Maciej Kaczmarski i Maciej Bluj. To nasz PIERWSZY REKORD. Do zobaczenia za ROK.

DZIĘKUJEMY p. Beacie Pieszczoch - dyrektorowi Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku, p. Haslinie Połojko - dyrektorowi Medycznej Szkoły Policealnej,  p. Lidii Mackiewicz Adamskiej - dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku, p. Małgorzacie Kielar - dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku oraz p. Robertowi Zoszakowi - dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku za udostępnienie FANTOMÓW, które ułatwiły pobicie rekordu.

DZIĘKUJEMY również naszym obserwatorom, którzy wspierali radą, podpowiadali oraz kontrolowali prawidłowość przebiegu bicia rekordu:

--- z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego:

Pawłowi Pelczar, Rafałowi Mołek, Danielowi Owarzany i Andrzejowi Zubel

--- z Medycznej Szkoły Policealnej:

Słuchacze: Katarzyna Witka, Agnieszka Wasylewicz, Iwona Filip-Wiśniewska, Patrycja Pilarczyk, Sabina Kurek, Dawid Skrabut, Mariusz Tobiasz.

Nauczyciele: Ewelina Dyrkacz-Kulikowska, Beata Michalczak-Korzeniowska, Katarzyna Lipka, Paweł Deptuch, Grzegorz Wojtowicz, Maciej Kondyjowski.

Informacja z dnia 21 października 2018 r. z oficjalnej strony Fundacji WOŚP:

Punktualnie o 12:00, przez kolejne 30 minut wspólne zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy.
Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowania - było z nami aż 105 902 rekordzistów
w 1142 zgłoszonych instytucjach zlokalizowanych dosłownie w całej Polsce!

!!!  GRATULUJEMY WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE I BARDZO BARDZO DZIĘKUJEMY  !!!

więcej informacji o naszych działaniach oraz film z BICIA REKORDU w dziale SZKOLNY WOLONTARIAT...

 

     Czwartek  18.10.2018  ||    Dodał:  Wacław B.