63 | Apel w ramach Światowego Dnia Walki z Głodem...

18.10.2018  w naszej szkole odbył się APEL w związku ze „Światowym Dniem Walki z Głodem”.

Wszyscy uczniowie klas 0 do 8 oraz nauczyciele wzięli udział w prezentacji i z ogromnym zainteresowanie słuchali o danych statystycznych na temat żywności na świecie.  Z wielkim zainteresowaniem uczniowie brali udział w dyskusji na temat biednych rejonów świata, ale przerażające były dla nich dane z polskich szkól na temat zachowań uczniów w sprawie jedzenia drugich śniadań i obiadów w szkole, a bardziej ich marnowanie.

Statystyki pokazują, że około 70 % dzieci i młodzieży nie zjada przynoszonych przez siebie śniadań, a około 40% dzieci nie zjada opłaconych obiadów w szkolnych stołówkach.

Uczniowie z klas 0-3 otrzymali tematyczne kolorowanki.

W naszej szkole jest również prowadzona akcja zbiorki żywności dla potrzebujących, gdyż głód dotyka nie tylko osób z Trzeciego Świata, ale również panuje w krajach wysoko rozwiniętych a bardzo często w najbliższym otoczeniu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików poruszających tą tematykę:

--- BYŁA SOBIE ŻYWNOŚĆ

--- SKĄD BIERZE SIĘ GŁÓD

Czwartek  18.10.2018  ||    Dodała  Gertruda L. J.