KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


67 | Uczymy się oszczędzać...

STRONA GŁÓWNA

 

W ostatnich dniach uczniowie klasy III realizowali blok tematyczny „UCZYMY SIĘ OSZCZĘDZAĆ”. Dzięki temu poznali zasady gospodarowania budżetem domowym oraz zrozumieli sytuację, że nie zawsze można mieć wszystko, na co mamy ochotę. 

Rozmawiano też na temat tego, do czego potrzebne są ludziom pieniądze oraz co i jak można oszczędzać w domu. Okazało się, że styl życia każdego z nas ma wpływ na powstawanie wielu problemów ekologicznych w środowisku i na świecie. Poprawi się stan środowiska jeżeli będziemy oszczędzać wodę, energię elektryczną, gaz, racjonalnie kupować żywność, segregować i wytwarzać mniej odpadów.

Podsumowaniem lekcji przedsiębiorczości było spotkanie z panią Julianną Struś - księgową zajmującą się finansami naszej szkoły. Podczas wywiadu uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca księgowego,  jakie umiejętności i cechy należy posiadać, aby wykonywać ten zawód. Pani księgowa zwróciła uwagę, że w pracy ważna jest systematyczność, dokładność i dyscyplina. Praca przynosi jej wiele satysfakcji. Zachęciła uczniów do sumiennej nauki w szkole i w domu.

Cykl zajęć oraz spotkanie z panią księgową bardzo się uczniom podobały.

 

      Niedziela  21.10.2018  ||    Dodała  Marylka K.