KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


72 | "EKOLUDKI" uczciły Światowy Dzień Drzewa...

STRONA GŁÓWNA

Uczniowie kasy II, działający w Szkolnym Kole LOP „EKOLUDKI”,  udali  się na jesienną wycieczkę do Parku Miejskiego.

Zajęcia wynikały nie tylko z realizowanej tematyki programowej, ale przede wszystkim związane były z obchodami Światowego Dnia Drzewa, które przypada na miesiąc październik.

Zajęcia prowadzone były w oparciu o nowatorskie metody nauczania przyrody i ekologii, oparte na „emocjonalnym przeżywaniu przyrody”.

Już przy wejściu do parku dzieci otrzymały identyfikatory obrazujące różne gatunki drzew, dzięki czemu wcieliły się w ich role. Wędrując alejkami parku, miały za zadanie odszukać  swojego „przyjaciela”, czyli odpowiednika wśród drzew rosnących w parku. Uczyły się przy tym rozpoznawać różne gatunki drzew iglastych i liściastych oraz krzewy. Poznały wiele nowych wiadomości i ciekawostek z życia roślin i zwierząt zamieszkujących nasz park. Miały również okazję obserwować harce i zabawy zwinnych wiewiórek, będących stałymi mieszkankami naszego parku.  

Z platformy widokowej podziwiały panoramę naszego miasta oraz piękno jesiennych lasów Gór Słonnych. Uczniowie poznali również historyczne aspekty Parku Miejskiego: Pomnik Tadeusza Kościuszki, stare miejskie wodociągi, Kopiec A. Mickiewicza i źródełko Fryderyka Chopina.

Dużo radości dostarczyło dzieciom poszukiwanie jesiennych skarbów w postaci różnokolorowych liści, żołędzi i kasztanów. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń.

!!!  Wychowawca klasy, p. Anna Blecharczyk, 
bardzo dziękuje Pani Barbarze Bochnak, która towarzyszyła nam podczas wycieczki
 i pomagała w sprawowaniu opieki nad uczniami  !!!

 

     Wtorek  23.10.2018  ||    Dodała:  Anna B.