KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


83 | Wycieczka do Komańczy...

STRONA GŁÓWNA

Uczniowie klasy ósmej wybrali się na wycieczkę do Komańczy.

Atrakcją była przejażdżka SZYNOBUSEM SKPL CARGO, którą zorganizowała Mama Karola Dżugana, p. Alicja. Serdecznie dziękujemy Tomaszowi Przepióra, który umożliwił nam przejazd za darmo.

W programie wycieczki nie mogło zabraknąć odwiedzin w Klasztorze Sióstr Nazaretanek, w którym był internowany Prymas Polski - ks. kardynał Stefan Wyszyński. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali relacji z pobytu księdza kardynała, które wygłosiła jedna z sióstr. Mieliśmy możliwość oglądnięcia wystawy oraz pokoju, w której przebywał zaszczytny gość.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer ścieżką dydaktyczno - przyrodniczą, która prowadzi tuż obok Klasztoru, w kierunku Komańczy. Pod opieką Przewodnika Beskidzkiego, p. Piotra Kutiaka, pokonaliśmy tą trasę, poznając okoliczną faunę i florę oraz mijając grupę z sanockich szkół podstawowych uczestniczącą w XV Rajdzie PTTK Ziemi Sanockiej "Przewodnicy Dzieciom". Z punktu widokowego podziwialiśmy przepiękne krajobrazy beskidzkie.

W drodze na dworzec kolejowy minęliśmy Cerkiew Prawosławną pod wezwaniem Opieki Matki Bożej oraz Cerkiew Grekokatolicką pod wezwaniem Opieki Najświętszej Marii Panny, do której udało nam się wejść. Przewodnik przybliżył nam różnice w obrządku rzymskokatolickim, grekokatolickim i prawosławnym. Oglądaliśmy przepiękny ikonostas oraz Carskie Wrota.

!!!  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU TOMASZOWI PRZEPIÓRA
ZA UMOŻLIWIENIE NAM PRZEJAZDU KOLEJĄ NA TRASIE SANOK - KOMAŃCZA - SANOK  !!!

 

     Wtorek  30.10.2018  ||    Dodał:  Wacław B.